Jak zdobyć info o okresach składkowych?

Czy można jakoś w zusie dowiedzieć się ile mam zaliczonych okresów składkowych na chwilę obecną? Nie wiem jak to zrobić. Jakieś pismo czy wizyta w zus? I jeszcze jedno - po reformie `1999 okres studiów nie liczy się do stażu? Ja nie pracowałem przed reformą
W ZUS ci powiedzą
Okres studiów NIGDY nie zaliczał się do stażu, jedynie do prawa, do urlopu.
Okres studiów zaliczał się do okresów nieskładkowych wydaje mi się, ale przed reformą 1999r
Nie moja dzialka, wg tego artykulu to byly jakies zmiany i jest troche inaczej
dziennikpolski24--pl/jak-studia-wplywaja-na-kapital-emerytalny/ar/3930119

czesc artykulu
Czyli: jeśli ktoś do końca 1998 roku miał 4,5 roku studiów i pracował 3 lata, to ZUS uwzględnił mu w kapitale początkowym tylko jeden rok studiów. Teraz, po zmianie przepisów, Zakład może uwzględnić faktyczny okres nauki w szkole wyższej. Tyle, ile trwają zgodnie z przepisami, czyli 4,5 roku.
Jednak nie wszystkim! Nie dotyczy to osób urodzonych przed 1949 rokiem, a także tych, które przechodzą na emeryturę częściową, pomostową oraz na­uczycielskie świadczenie kompensacyjne.
Zapomnailem dopisac, ze adres linka skopiowac i dwa pierwsze -- zamienic na .
Tu jest problem wyjasniony. Tych interpretacji prawa jest już tak wiele i jest taki galimatias że klękajcie narody.

businessinsider_com__pl/twoje-pieniadze/emerytury/nizsze-emerytury-dla-100-tys-osob-studia-wliczane-do-stazu-pracy/8rgyb5g

Też trzeba zamienić _ na kropki
Przede wszystkim należy wyjaśnić o jaki staż chodzi.
Do jakiego stażu?
Nie wiemy, czy chodzi o lata pracy, dodatek stażowy, urlop, emeryturę?

O jaki staż pytasz?
W pytaniu o okresach składkowych a w treści o stażu .
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.