Czeka mnie sprawa w sądzie

Witam Właśnie jestem po rozmowie z PIPem, złożyłam do nich skargę w sprawie byłego pracodawcy, który zalega mi z ekwiwalentem za niewykorzystany urlop. PIP twierdzi, że wyczerpal już wszelkie drogi oczywiście nalozy kary, grzywny itd ale słyszy same wykręty i niezrealizowane obietnice i doradza mi złożyć sprawę do sądu. Proszę o informację jak to się w sądzie odbywa, czy muszę za coś płacić, czy każą mi się stawić na rozprawę (pytam bo jestem na okresie próbnym w nowej firmie). Proszę mi opisać jaka droga mnie czeka. Dodam tylko, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma się zamknie. Pozdrawiam
Niewykonanie wniosków z wystąpienia może stanowić podstawę do skierowania przez inspektora pracy zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa utrudniania działalności inspekcji pracy.


https://oficynafk.pl/kontrola-w-firmie/miales-kontrole-z-pip-sprawdz-czy-nalezy-zrealizowac-wnioski-z-wystapienia--11534.html
A na pewno jest nakaz?
bo jeśli pracodawca uważa, że nie ma podstaw wypłaty, to inspekcja nie może nałożyć obowiązku wypłaty. I tylko wyrok może zmusić pracodawcę.
Fisz26, nic nie płacisz. Stawiennictwo w sadzie będzie obowiązkowe. U nowego pracodawcy masz prawo do wolnego niepłatnego na rozprawy. Mozezs potem wystąpić do sądu o zwrot utraconego wynagrodzenia.
Nie wiem czy jest nakaz.
PIP kazał podobno mu wypłacić i dostał obietnice, że zostanie wyplata zrealizowana.
PIP miał też dostać potwierdzenie przelewu i oczywiście go nie otrzymał.
Twierdzą, że teraz jedyna droga to przez sąd stąd moje pytanie jak krok po kroku mam to załatwić i czy np mogę być nagle wezwana do sądu.
EdithA nie widzę w tym linku odpowiedzi
Klatka czyli po prostu idę do sądu i składam wniosek wraz ze wszystkimi dokumentami?
Długo się czeka na rozprawę?
Kom.3
No nie zawsze jest tak, że pracownik nic nie płaci.
To zależy od wysokości zarobków.
Zosia57 czyli nie dość, że wiszą mi kasę, że czeka mnie szarpanina to mam jeszcze ponosić koszty?
Ale za co mam płacić i jakiego rzędu byłaby to suma/procent?
Gra się tyczy o ekwiwalent za kilka dni czy w takiej sytuacji też istnieje ryzyko opłat?
Zosiu57 nie strasz.
W sprawach, w których wartość przedmiotu sporu przewyższa kwotę 50.000 złotych(!!!!!!!!!), pobiera się opłatę Oplata ta wynosi 5% wartości przedmiotu sporu lub przedmiotu zaskarżenia, jednak nie mniej niż 30 złotych i nie więcej niż 100.000 złotych.
Kalatka dziękuję za info.
Już mnie dobilo to, że PIP właściwie nic nie zdziałał a jeszcze miałabym płacić za proces?
Kom.9
Klatka, nie straszę :)
Napisałam tylko, że nie zawsze jest bez opłat, to wszystko.
W sadzie wystąp o nadanie wyrokowi klauzuli natychmiastowej wykonalności , potem idziesz do komornika o wszczęcie egzekucji , bo podejrzewam ze pracodawca dalej bedzie sie migał
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.