ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Faktura do paragonu fiskalnego w jPK

Bywa ze sprzedajemy na paragon fiskalny i do tego wystawiamy fakturę dla firmy, czy obowiązkowo taka sprzedaż musi być z danymi nabywcy w JPK w rej.VAT?
Czy wystarczy jak wejdę w taki paragon i uzupełnie o dane nabywcy żeby w rej były jego dane?
Kom1 chodzi mi o ewidencję tego paragonu bo w JPK paragony wchodzą mi do Rej VAT każdy osobno ale bez danych nabywcy , dlaczego to takie ważne dla US przecież gdyby ten klient który nie chce rozliczyć tego w swojej DG zażądałby samego paragonu wtedy byłoby w JPK bez jego danych a w przypadku kiedy wystawiamy mu fakturę do paragonu musi wejść do JPK z jego danymi adresowymi?
Do rejestru VAT sprzedaży i do JPK należy wprowadzić fakturę , nie paragon. wystawiona faktura oprócz danych nabywcy ma też swój niepowtarzalny numer , bowiem faktury powinny być wystawiane z zachowaniem chronologii numeracji wystawianych faktur sprzedaży
Wprowadzony numer faktury w Twoim rejestrze sprzedaży musi być taki sam jaki będzie w rejestrze zakupu u klienta.
Mielismy takie zdarzenie, że my fakturę zakupu wprowadziliśmy z numerem który zaczynał się od 000xxxx, a sprzedawca wprowadził sobie do swojego rejestru vat sprzedaży numer z pominięciem tych zer z początku. Był po dwóch miesiącach telefon z US i wysyłaliśmy ksero tego dokumentu. Myśmy wprowadzili poprawnie, a sprzedawca błędnie, bo pominął te zera i musieli poprawiać rejestr vat i jpk.
", dlaczego to takie ważne dla US przecież gdyby ten klient który nie chce rozliczyć tego w swojej DG zażądałby samego paragonu wtedy byłoby w JPK bez jego danych"


bo JPK wyłapuje wszelkie błędy księgowe i nie tylko (kontrola krzyżowa faktur u sprzedawcy i nabywcy)
Ale słuchajcie ten klient wzial paragon fiskalny a do tego została wystawiona faktura tzw do paragonu dla mnie to jest duzy paragon ma tam więcej zapisow ale widać ze nie jest to faktura VAT tylko faktura do paragonu fiskalnego zawsze takie wystawialiśmy na prosbe klienta żeby więcej rzeczy mógł odczytac.
Dokladnie jest tak ze mamy w kartotece klienta który bierze na firme fakturę a nie raz nie chce faktury tylko paragon fiskalny a sprzedawca wykorzystał dane z kartoteki i stąd te wszystkie dane na fakturze do paragonu fiskalnego czy ja to zle interpretuje, pomóżcie proszę.
Kom.6 ale ten klient tego nie rozliczy u siebie bo to jest faktura do paragonu, czyli duzy paragon gdyby chciał fakturę VAT do odliczenia w firmie to wziąłby od razu fakturę a nie paragon fiskalny czy do tego tzw fakturę do paragonu czy to nie oznacza ze to sprzedaż fiskalna? bo jeszcze powtórzę ze faktura nazywa się do "paragonu" i nr kolejny faktur z dopiskiem jakiego paragonu dotyczy, u siebie mamy spietą fakturę z paragonem i wszystko sfiskalizowane, czy ja to zle rozumiem i się zamotałam?
Jeszcze dodam ze takie faktury wystawiamy tez dla osób fizycznych tzw faktura do paragonu i jest to w ewidencji fiskalnej.
Ja to rozumiałam w ten sposób ze jeżeli klient prosilby o fakturę a wcześniej dostał paragon wtedy oddaje nam paragon a my mu wystawiamy fakturę VAT wtedy oczywiście taką fakturę wykazujemy w REJ VAT i w JPK jak wszystkie faktury a z fiskalnej odejmujemy ten paragon ale czy w moim przypadku jest tak samo? bardzo proszę powiedzcie bo mi ciśnieni skoczyło z tego wszystkiego.
A niby czy m się różni wg Ciebie faktura (vat) a faktura (do paragonu ) ?
czy obie mają obowiązkowe elementy faktury wymienione w art.106e ?
GosiuM dzięki ze jesteś :) nie wiem co mnie zaćmiło jest to sporadycznie z tą faktura do paragonu z NIPem czesto chodziło żeby wykazac sposób zapłaty ze idzie spedycją i stąd drukowanie tej faktury do paragonu nie wiem dlaczego sprzedawcy nie wystawiali dla firm faktur, czyli należy to wykazywać w JPK z danymi adresowymi nabywcy jeżeli już taka fakturę wystawimy ale teraz się zastanawiam czy ma być w ewidencji z nr faktury i ze wskazaniem do którego paragonu tak jak w treści faktury?
podsumowując jak dla klienta z DG tylko faktura VAT a dla os.fizycznych paragon i wtedy jest wszystko klarownie wykazane w JPK?
Czy ta faktura do paragonu zawiera niezbędne elementy z art.106e aby mozna było uznać to za fakturę ?
bo tu nie o nazwę dok.chodzi (faktura) tylko czy można to uznać za fakturę
Wydaje mi się ze tak, musze jutro w firmie sprawdzić ma dane nabywcy NIP, tylko w treści nr faktury do paragonu i tu nr paragonu.
Sprawdź czy ma dane wymienione w art.106e, wtedy taki dokument jest fakturą i wcale nie musi nazywać się "faktura"
Dziękuje za oświecenie, naprawdę dostałam jakiegoś zaćmienia
pozdrawiam.
Musze zrobić korekty JPK kilku miesięcy czy pisze się jakies wyjasnienia chyba nie bo tylko JPK wysyłam korekty tak?
Robisz tylko korekty jpk-vat
GosiuM, czy jeżeli miałam tego klienta w rejestrze JPK tylko pod nr paragonu i bez nazwy nabywcy to teraz mysle poprawić o jego dane adresowe i NIP wykazac wg nr faktury i to wysłać jako korektę?
A wykazujesz go osobno w jpk-vat z nr paragonu ? czy dajesz zbiorczo paragony z kasy fisk. ?
Każdy paragon osobno niestety taki mamy program dlatego mysle w miejsce danych gdzie jest puste nabywca wstawie klienta i uzupełnie o nr faktury.
To popraw ten wpis z paragony
czyli to co miałaś pewnie na minus (paragon) a fakturę na plus w jpk-vat
Dziekuje GosiaM.
Czy ktoś dokonuje sprzedazy poprzez kasę fiskalną z Nip na paragonie, który jest traktowany jako faktura? Czy sprzedajacy ma kopię która tez należy zaksięgowac aby była zgodność w pliku JPK
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.