Urlop bezpłatny a obniżenie

Czy tak jest prawidłowo: Pracownik jest zatrudniony od 01.01.2019 do 30.06.2019 na 0,15 etatu. Od stycznia 2019 r. do czerwca 2019 r. przebywał na urlopie bezpłatnym. Czy liczę mu urlop wypoczynkowy należny za 2019 r. od kwietna 2019 r. do czerwca 2019 r. tj. (26x015)x3/12 ???
W sumie po co go zatrudniliście? urlop bezpłatny pokrywa całe zatrudnienie przecież
Od stycznia 2019 r. do czerwca 2019 r. przebywał na urlopie bezpłatnym

Czy liczę mu urlop wypoczynkowy należny za 2019 r. od kwietna 2019 r. do czerwca 2019 ????
Oczywiście pomyłka urlop bezpł. do MARCA 2019
ON nie wraca do pracy?
Zatrudniony od 01-01-2019 do 30-06-2019. Urlop bezpłatny od 01-01-2019 do 31-03-2019 r. Etat 0,15
Wraca czy NIE wraca?
Tzn wrócił 01.04. do pracy?
Zatrudniliście go i od pierwszego dnia daliście mu urlopu? czy był to zwykły urlop bezpłatny na wniosek pracownika czy też inna okoliczność?
Tak, tak wrócił 1-04-2019 r. i pracuje
Obniżasz
Ma wymiar 26 dni. Urlop proporcjonalnie do wymiaru urlopu wynosi 4 dni. Z puli 4 dni obniżam o 3/12? Czy po prostu wyliczam urlop wyp. tylko od kwietnia do czerwca tj. 4x3/12?
W przypadku urlopu bezpłatnego trwającego co najmniej 1 miesiąc a udzielonego na przełomie miesięcy kalendarzowych, miesiąc niewykonywania pracy to łącznie 30 dni. Jeśli więc pracodawca udzieli w takich okolicznościach urlopu bezpłatnego na okres np. 45 dni to urlop wypoczynkowy może być obniżony proporcjonalnie jedynie o 1/12.
1/12 z puli 4 dni w przypadku tego pracownika?
4dni to NIE czasem za cały rok?
Tak masz rację. Z puli 2 dni potrącam 3/12 (3 miesiące równe url. bezpł.) :)
Potrącam mu 0,5 dnia czyli 4 godziny. Proszę potwierdź lub zaprzecz :)
4/12*3
Ja tego nie rozumiem. Gdyby pracował cały rok to miałby przy takim etacie 0,15 z 26 dni - 4 dni. Pracuje od stycznia 2019 do czerwca 2019 r. Czyli jego urlop wypoczynkowy za okres zatrudnienia od stycznia do czerwca to 2 dni. Miał urlop bezpłatny 3 miesiące. Pomniejszam urlop o 3/12. Pytanie, czy z puli 2 dni , tak jak mu się należy wypoczynkowy proporcjonalny do okresu zatrudnienia? Dlaczego 4/12 x3? Nie bądź taka tajemnicza i napisz coś więcej:)
Czy pomniejszam z puli jaka przysługiwałaby mu za cały rok tylko z wymiaru 0,15x26=4 dni?
Sorry- miało być 2/12*3
Czyli pomniejszam z takiej liczby dni urlopu wyp. jaka przysługuje proporcjonalnie do zatrudnienia i etatu?
Tak od I-VI przysługuje mu 2 dni, czyli 2/12*3 m-ce urlopu bezpłatnego
DZIĘKUJĘ :)
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.