BO=suma z bilansu??

Czy suma BO na kontach księgowych BO musi się równać sumie wykazanej w bilansie?
No pewnie że się różni, chociażby o umorzenia środków trwałych
Absolutnie NIE
Znalazłam różnicę, która wynosi dokładnie tyle, ile wartość netto środków trwałych (taka też kwota była wykazana w bilansie). Czy tak ma być?
BO jest wyższe o tę kwotę.
Wartość netto śr.trw wykazujesz w bilansie , zatem powinno ci to nie "grać" o wartość umorzeń
No właśnie różnica nie wynosi tyle co umorzenia, tylko środki trwałe minus umorzenia.
Co z tym fantem można zrobić?
Nie rozumiem dlaczego ?? a ty robiłaś bilans ??
W bilansie wykazuje się wartość śr. trwałych w wartości NETTO(wartość ew.śr. trw. minus amortyzacja)

czyli ta róznica to jest wartość amortyzacji -tak jak pisze kom.1
Nie robiłam, dopiero ten rok będę robić. Chciałam wyjaśnić tę różnicę, aby błąd nie ciągnął się później.
Może po prostu żle patrzysz w .BO masz środki trwałe- salda WN ,a umorzenie- salda MA
Tak, ale suma BO WN=MA. I ta suma różni się od sumy aktywów (pasywów) w bilansie o kwotę netto śr. trw. (czyli śr.trw. pomniejszone o umorzenie). Taka jest faktyczna różnica. A jeśli rzeczywiście różnica powinna wynieść kwotę z konta "umorzenie" to powinnam to tak skorygować, żeby na przyszłość było dobrze...
Sprawdź czy wartość środków trwałych w bilansie za 2018 zgodna jest z saldami BO odpowiednich kont z zestawienia obrotów i sald za 2019 rok.

Może być wiele innych przyczyn niezgodności - wynik jest w pasywach, a na kontach strata jest po stronie Wn.

Odpisy aktualizujące należności pomniejszają saldo należności w bilansie, a na koncie są po stronie Ma.

Dla pewności spróbuj zrobić bilans z sald BO i zobaczysz, co Ci wyjdzie.
Ja myśle, że jednak bilans jest zrobiony dobrze chociażby z tej przyczyny, że pasywa = aktywa.
> Czy suma BO na kontach księgowych BO musi się równać sumie wykazanej w bilansie? - no skąd!

konta księgowe - BO
śr trw. 011 - 1000 po wn - wart początkowa
umorzenie 070 - 200 po ma
w bilansie aktywa = 800 (śr trw. wykazuje się w wart netto =1000-200)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.