Zaliczka na samochód

Witam Sp z o.o. zamówiła samochód osobowy do działalności mieszanej. Otrzymaliśmy f-rę zaliczkową. Na jaki koncie powinnam prawidłowo ją zaksięgować? Mam konto 084 - środki trwałe w budowie - środki transportu. Czy to będzie ok? Konto jest podpięte do bilansu do poz A II 2 (Aktywa środki trwałe w budowie) Pozdrawiam
Dobrze
Też uważam, że ok :)
Bardzo dziękuję. A co potem? Gdy otrzymamy f-rę zakupu zostanie ona zaksięgowana na konto 014 Środki trwałe - środki transportu. Zakup finansowany będzie prawdopodobnie z pożyczki. Czy wtedy tą zaliczkową się zeruje? Nie za bardzo wiem. I rozumiem, że możemy odliczyć 50% vat i będzie to w pozycji 44 (nabycie towarów i usług zaliczanych u podatnika do środków trwałych).
Właściwie to tak:

zaliczkowa na konto 304 - rozl.zakupu śr. trw.
końcowa na konto 08x śr. trw. w budowie lub od razu na śr. trw. 01x - o ile będzie kompletny i zdatny do użytku.

Odliczasz 50% VAT, a nieodl. vat zwiększa wart. pocz śt.

Jaka będzie wartość śt? Jeżeli wart. pocz. poniżej 150 000 zł, to odpis amort. cały w koszty podatkowe.
230.000,00
O
Nie mam planie kont żadnych trójek :)
To odpis amort. proporcją w koszty, limit jest 150 000 zł więc 150 000/230 000 = 65,22% odpisu w kup
7

to załóż, a jak nie to ujmij zaliczkową na śr. tr. w budowie.
Tak zrobiłam. Ujęłam na środki trwałe w budowie. Tylko nie wiem co z tym kontem się dzieje, jak otrzymamy już prawidłową fakturę.
Faktura zaliczkowa też jest "prawidłowa" :) zapewne chodzi ci o fakturę ostateczną(końcową). więc będzie ona zapewne pomniejszona o kwotę tej zaliczki. I ostateczną fa też zaksięgujesz na konto śr.trw. w budowie. konto to się wyzeruje gdy wprowadzisz polecenem księgowania środek trwały do ewidencji Śt(OT-przyjmiesz do używania), wtedy całość kwoty zakupu zostanie przeniesiona na konto 01 .
Na 08 zbierasz wszystkie nakłady na konkretny środek trwały , gdy masz już całość to przeksięgowujesz z 080 na 01 - środki trwałe.
A propos zaliczek , ja ujmuję na koncie 3
A czy vat należy już przy fakturze zaliczkowej ująć w pozycji 44 (nabycie towarów i usług zaliczanych u podatnika do środków trwałych). Bo vat chcemy odliczyć już z f-ry zaliczkowej
13

tak, vat odlicz z f-ry zaliczkowej 50% o ile ma być do celów mieszanych - w dekl. ujmij w poz. dot. śr. trw.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.