Stolarz

Jak wystawić rachunki za usługi. klient zlecił zakup towaru , dał pieniążki np. 2000, wykonałem usługę za 1500. na ile wystawić rachunek 1500 czy 3500. to jest z towaru klienta tyle że ja go kupiłem on dał pieniązki
A rachunek na zakup towaru, na kogo jest wystawiony?
Zakup towaru był na ciebie czy klienta?
Wystaw f-rę na samą usługę, a paragony na zakup materiałów za 2000 zł przekaż klientowi - tym samym się znim rozliczysz.
Rachunek imienny na mnie nie firmę.
Bo rabaty sa ujęte
Masz ryczałt czy kpir?
Czemu nie wziąłeś f-ry na firmę?
To obciązasz klienta kosztami materiału plus robocizna tj 3500.
Ryczałt od 15.04
W maju bedzie moja pierwsza usługa.
Wg mnie jak w kom. 3
Potraktowałabym, że klient sam kupił towar i Ci dostarczył.
Wykazujesz 2 poz.:
1. sprzedaż materiałów
2. usługa
bo są różne stawki opodatkowania
Kom.10 Marysiu ale Paweł pisze ze wziął na siebie ten materiał bo miał rabaty, to w takim razie musiałby zmienić rachunek na swojego klienta i wtedy obciążyłby tylko sama usługa co zapewne byłoby korzystniejsze bo zapłaci ryczałt tylko od usługi.
Sprzedaż 5,5
usługa 8,5

a jak to sie ma gdy np. u klienta będe skladał meble jak stawka
Dziekuje za pomoc. narazie to mnie przeraża a na biuro mnie nie
stać narazie.
Nie wiem jak usługa, ale sprzedaż materiału:
Art. 12. 1. Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi:
5) 3,0% przychodów:
b) z działalności usługowej w zakresie handlu,
Np.ja kupuje załóżmy płyte wykonuje szafkę z niej to jest gotowy produkt to jaka stawka 3 czy 5,5
16

wg mnie:
całość jako usługa wg stawki dla usługi
O kurde głowa mała :)
Nie jestem pewna, ale może to:
Art. 12. 1. Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi:
4) 5,5%:
a) przychodów z działalności wytwórczej,
Co innego jakby sprzedawał towar handlowy a co innego jak uzywa tego materiału/towaru do wykonania swojej usługi (wtedy nie sprzedajesz towaru tylko ryczałt od całości taki jak na usługę)
w Twoim przypadku nie opłaca się kupować "na siebie" towaru/materiału
Nie żartuj że na biuro cie nie stać, ryczałt to koszt około 100zł/miesiac
"Rachunek imienny na mnie nie firmę"

twoja firma to imię i nazwisko, reszta to dodatki wiec nie ma znaczenia ze fv jest na ciebie i pamiętaj ze pomimo ryczałtu MASZ obowiązek przechowywać wszystkie faktury na zakup towarów...
Rozpoczynam a nie wiem jak mi pojdzie
Kom.22 Efka5 ale Paweł miał zapewne na myśli firme czyli usługobiorcę tak myslę.
Czyli co lepiej brać paragon i rozliczać się z klientem korzystniej to wyjdzie
Jesli bierzesz towar na siebie - od całości usługi z materiałem masz 5,5% ryczałtu, jeśli towar na klienta od usługi 8,5%
Kom 24
"Rachunek imienny na mnie nie firmę"
Ryczałt
1.Przychody uzyskane z tytułu wykonywania mebli z materiałów powierzonych przez zleceniodawcę podlegają opodatkowaniu ryczałtem w wysokości 8,5 %,
2.Przychody uzyskane z tytułu wykonywania mebli z własnych materiałów podlegają opodatkowaniu ryczałtem w wysokości 5,5 %,
3. Przychody uzyskane z tytułu świadczenia innych usług stolarskich podlegają opodatkowaniu ryczałtem w wysokości 8,5 %
EFKA5 dzieki
:)
Tak jak kom.28 - u nas w firmie ( produkcja , usługi stolarskie)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.