Kasy rejestrujące po 01_05_2019

Do 31-05-2019 każdy pracownik obsługujący kasę musi wypełnić oświadczenie zgodnie z załącznikiem (str.21) rozporządzenia: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp… Mój lokalny US twierdzi, że mamy im te oświadczenia wysłać do 31-05, jak to u Was wygląda?
§6.3, 4 i 5 określa kto i jak ma sporządzić oświadczenie. Ale ustawodawca niestety nie ujął w nim jako beneficjenta US więc na jakiej podstawie US chce to otrzymać?
A co to znów za twór z tymi oświadczeniami??? Oświećcie mnie proszę
DarekD tego właśnie nie wiem, ale już przebąkują , że trzeba to wysyłać.
xxcc. otwórz link http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000816/O/D20190816.pdf
strona 21
Wydrukowałam sobie takie oświadczenie, kasa we firmie jest od "nastu" lat, sprzedaje każdy pracownik, czy każdy pracownik ma podpisać takie oświadczenie ??? nie znalazłam nigdzie , że trzeba składać takie oświadczenia w US , ale jest to dla mnie kompletna nowość .
...czy każdy pracownik ma podpisać takie oświadczenie ???

tak
Z tego co wyczytałam ze wzoru tego oświadczanie wynika, że oświadczenie sporządza się w dwóch egzemplarzach, po jednym dla podatnika i osoby, która prowadzi u podatnika sprzedaż przy użyciu kasy fiskalnej
Ale tam jest napisane:" osoby, która prowadzi u podatnika ewidencję sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej,o zapoznaniu się z informacją o zasadach ewidencji...." Czy osoba, która sprzedaje i drukuje paragony to ta sama osoba , która prowadzi ewidencję? Jeżeli nie sporządza raportu kasowego dobowego, miesięcznego to chyba nie musi podpisać.
I te oświadczenia z datą do 31 maja ? jeden egzemplarz dla pracownika drugi zostaje we firmie i tyle ? Nie wiem tylko co to jest : wniosek o wyrażenie zgody na przesyłanie danych z kasy do centralnego repozytorium kas w ustalonych odstępach czasowych ??? tu to o co chodzi ?
Wynika z treści oświadczenia -" oświdaczam,że znam obowiązki z informacji o zasadach ewidencji. Wiem, że dokonanie sprzedaży z pominięciem kasy rejestrującej ............itd" Czyli to oświadczenie musi podpisać każdy dokonujący sprzedaży przez kasę, a nie tylko osoba która sporzadza raporty dobowe czy miesięczne
§1.1 - sposób prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.....

Ewidencja na kasie to nie jest tylko czynność sporządzenia raportu dobowego tylko ewidencją jest wystawianie paragonu
@8

Nie .....wniosek o wyrażenie zgody na przesyłanie danych z kasy do centralnego repozytorium kas w ustalonych odstępach czasowych to inny wniosek i dotyczący całkiem innej operacji

@9

Każdy kto pracuje na kasie
Myślę że to chodzi o kasy online.
Kom. 8 - kiedyś rozmawiałam z informatykiem, że w przypadku używania kas on-line może będzie raz na jakiś czas wysyłać paragony do centrali, a nie za kazdym razem. Przecież nie wszędzie jest internet, a czasami jest tak, ze nie dziala
Dzięki Darek, zasugerowałam się @3 i stroną 21
Chyba się starzeje , bo zaczynają mnie te papierki przerastać. Co jeszcze wymyślą
Papierki właśnie powodują, że nie masz czasu na starzenie tylko trza zapi....ć a starzenie zostawić na potem :)
Ja tylko dziękuję, że tu na forum można doczytać co się zmienia ,
Kom. 16 - chociaż jedno pocieszenie :) :)
A jak pracownik nie będzie chciał podpisać takiego oświadczenia, bo stwierdzi, że boi się US
Ale właściwie to kto ma przeszkolić pracowników ? właściciel czy serwis od kas ????
Rudinka1306 - nie wybiegaj do przodu, a czego pracownik ma się bać ??? Jak będzie wszystko nabijał na kasę, to czemu miałby mieć obawy
Do kom. 20 - raczej podatnik, bo tak pisze na oświadczeniu, że podatnik zapoznał mnie z zasadami prowadzenia ewidencji sprzedaży ,
Xxcc słyszałam, że właściciel sklepu dostał mandat za to, że dziewczyna sprzedająca nie podała "klientce" paragonu do ręki albo, ze nie powiedziała proszę "oto paragon dla pani ". A jeszcze przy kasach online coś się zawiesi. To czy nie będzie także pracownik karany i pracodawca.
Wydrukować stronę 20 rozporządzenia - Informacja o zasadach ewidencji , niech sobie poczytają i juz
Jg123 , pod oświadczenia podpięłam kartkę z tego rozporządzenia , podpisali i już .
Jak w firmie jest jeden pracownik człowiek orkiestra, księgowy ,kadrowy i obsługa kasy fiskalnej też. Odpowiada przed US za prawidłowe i terminowe odprowadzanie podatków. Taka osoba też podpisać musi oświadczenie.
Rozporządzenie z 29 kwietnia a wchodzi w życie od 1 maja 2019 :D
Co więcej z przepisów przejściowych wynika że do 31 maja 2019 mają czas na podpisanie takiego oświadczenia osoby prowadzące ewidencję na kasie podatnika już przed 1 maja 2019 - te prowadzące ewidencję od 1 maja 2019 powinny podpisać oświadczenie przed pierwszym przystąpieniem do ewidencji na kasie.

Natomiast z przepisów nie widzę by wynikała konieczność wysyłania takiego oświadczenia do US - panie w US raczej gadają głupoty.
Tutaj jest druk:
http://www.druki.gofin.pl/informacja-o-zasadach-ewidencji-obejmujaca-podstawowe,wzor,1518,33.html
Dziekuje Wam za ten post bo dzisiaj szef mi mówi o takim oswiadczeniu .Jak to dobrze ze jestescie.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.