Pomóżcie z wymiarem etatu

Witajcie, muszę zatrudnić Panią na umowę o prace 12.04.2019 do 31.06.2019. Założenia takie: - do przepracowania w całym tym okresie ma 20 godzin - chce aby jej godziny były 45 minutowe - musi mieć dodatkowo te 8 h zegarowych na bhp , - czy przysługujący jej urlop to będzie jeden dzień czyli 8h zegarowych czy 45 minutowych? - jaki ustalić jej wymiar etatu na umowie o pracę ? Pomóżcie proszę
Urlop to zawsze godziny po 60 a nie po 45 minut, tak samo wymiar etatu podajesz.
20 godzin po 45 minut to 15 godzin po 60 minut.
31.06.2019 ? Miało być 31.05 czy 30.06 ?
W "całym okresie" czyli w tych kilku miesiącach ? Musisz podać wymiar etatu miesięcznie, ile godzin ma być miesięcznie ?
Przepraszam, do 30.06.2019 ma być umowa.
Ma być 20 x 45 minut przez te kilka miesięcy.
Miesięcznie jeszcze nie wiem ile wyjdzie, może być różnie, raz 5h a raz 14.
Może być okres rozliczeniowy trzymiesięczny.
Okres okresem ale musisz coś wpisać w umowie w miejscu: wymiar etatu. Nawet najmniejszą z tych liczb, zawsze można mieć godziny ponadwymiarowe. Jak oczywiście dobrze zapiszesz kwestie dodatku za te godziny.
Czyli np. wpisujesz wymiar 1/40 etatu, czyli jakieś 4,25 godziny po 60 minut średnio. A dodatek naliczany od przekroczenia 20 godzin miesięcznie.
I co miesiąc rozliczasz ile faktycznie przepracowała.
Natomiast z urlopem przy takich ułamkach etatu jest problem. Wymiar dla 1/40 to: 26/40 = 0,65 =1 dzień po 8 godzin czyli 8 godzin 60 minutowych. 3 miesiące to 3 x 1/12 = 0,25 = 1 dzień ! czyli przepracuje 15 godzin a należy jej się 8 godzin urlopu. ;)
I jeśli nie przekroczy 20 godzin miesięcznie to nie płace za żadne godziny ponad wymiar ?
Kom. 10 - Płacisz za te godziny normalnie, ale bez dodatku jak za godziny nadliczbowe, dlatego polecam maksymalna liczbę, w tym przypadku 20 nie przekroczy więc tyle wpisujesz dla bezpieczeństwa aby nie liczyć dodatków.
No właśnie wiem, z tym urlopem to się chyba wypłaci ekwiwalent na koniec

ale z tym etatem mam spory problem, bo Pani sobie wymyśliła te 20 godzin po 45 i jeszcze chce aby wyszło 18zł/netto za godzinę

jak jej to wyliczyć
18 zł za 45 minut to 24 zł na godzinę 60 minut i po kłopocie.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.