Działalność nierejestrowana oraz zwolnienie z ewidencjonowania kasą fiskalną.

Dzień dobry, Chciałbym rozpocząć sprzedaż wyrobów roślinnych (lasy w słoiku kokedamy itd) bez prowadzenia działalności oraz bez posiadania kasy fiskalnej. Przejrzałem już poniższy artykuł z dziennika ustaw: isap.sejm.gov. pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180002519/O/D20182519.pdf Nie wynika z niego jasno dla mnie czy powinienem posiadać kasę czy nie. Jest tam lista wykluczeń ze stosowania oraz lista kodów PKWiU dla których nie trzeba jej posiadać. Co z wszystkimi innymi ? Wydaje mi się, że to co chciałbym robić nie kwalifikuje się ani do wymogu stosowania ani do zwolnienia. Oczywiście mówimy o limicie do 20000zl zgodnie z ustawą. Pozdrawiam, Andzrej
Kasa zgodnie z limitem
Jeżeli osoba zakłada, że będzie prowadziła taką działalność niezarejestrowaną (czyli przychód w m-cu nie przekraczający 50% minimalnego wynagrodzenia ) to jeżeli nie ma wykluczenia ze zwolnienia z tyt. samego PKD, w ciągu roku to raczej nie przekroczy limitu?
A jeżeli przekroczy, to ZOBOWIĄZANA JEST po pierwsze zarejestrować tą działalność, a po drugie kasa zgodnie z limitem, prawda Darku?
Ok,

To rozumiem, ale jeśli zakładam, że płatność odbędzie się na rachunek bankowy (odpowiednio zrobiony przelew identyfikujący za co jest płatność) to wtedy nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej ?

Pozdrawiam,
Andrzej
Doprecyzowując, poniżej z dziennika ustaw:
3. 1. Zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania w danym roku podatkowym, nie dłużej jednak niż do dnia
31 grudnia 2021 r.:
1) podatników, u których obrót zrealizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz
rolników ryczałtowych nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym kwoty 20 000 zł, a w przypadku podatników
rozpoczynających w poprzednim roku podatkowym dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz osób fizycznych
nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli obrót z tego tytułu nie przekroczył,
w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w poprzednim roku podatkowym, kwoty 20 000 zł;

Czy jeśli założymy, ze nie przekroczy się obrotu do wysokości 50% pensji minimalnej czyli w sakli roku 12 * 1125 (13500) zł to punkt powyższy ma zastosowanie niezależnie od tego co zamierzam sprzedać ? Oczywiście odpowiednio dokumentowane żeby wykazać w PIT-36

Pozdrawiam
Zły punkt skopiowałem, oczywiście chodziło o:
podatników rozpoczynających po dniu 31 grudnia 2018 r. dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz osób
fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli przewidywany przez
podatnika obrót z tego tytułu nie przekroczy, w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w danym roku
podatkowym, kwoty 20 000 zł;
Jeśli nie masz towarów newralgicznych, które z automatu nakazują kasę, to wg mnie tak - i cała płatności przez konto bankowe.
A ponadto limit do kasy fiskalnej jest w miesiącu wyższy niż przychodu do działalności niezarejestrowanej ; )
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.