Dochód zwolniony w pit11

Pracownik jest zatrudniony w polskiej firmie i otrzymał pit-11 za 2018 rok. i w nim ma przychody ze stosunku pracy i w rubryce "32 - dochód zwolniony od podatku" też ma wypełnione. Ten zwolniony dochód dotyczy pracy u tej firmy w Niemczech przez 5 miesięcy. Proszę o pomoc czy to rozliczyć w PIT-36 zarówno krajowe zarobki jak te zwolnione ?
Pracownik ma dodatkowo na piśmie zaświadczenie pracodawcy że zapłacił za pracownika składki zus w polsce z tytułu zatrudnienia na kontrakcie w niemczech. Składki zapłacone przez pracownika: 1.ubezp. emerytalne 2437,7, ub. rentowe 360,82 zł, ub chorobowe 589,32zł, ub zdrowotne 1868,07, składki zapłacone przez pracodawcę:
emerytalne:2347,7 ; ub rentowe: 1563,53 zł. czy takie zaświadczenie jest ważne i można wykorzystać przy rozliczeniu pit36?
Wszystko na PIT-36 i PIT/ZG. W PIT/ZG dochód zwolniony w poz. 8 i w PIT-36 w poz. 199.
Kwoty ze stosunku pracy w PIT-36 poz. 43, 44, 45, 47, 165 i 207.
Składki powinny być uwzględnione na PIT-11 aby mógł odliczyć.
W pit-11 nie ma uwzględnionych tych składek - to musi prosić pracodawcę o poprawienie pit-11 ?
Musisz zapytać-widocznie nie możesz odliczyć. Składki do odliczenia powinny być umieszczone na PIT-11.
Jeśli masz możliwość to się dowiedz dlaczego tam ich nie ma.
Czy prawidłowo mi oblicza bo coś mało do zapłaty tego podatku:
1. przychody uzyskane w polsce łącznie: 3115,68 zł, KUP: 648,45zł, , zaliczka:142,00 zł
2. przychody (dochody) zwolnione od podatku (umowa o pracę ) - 24516,73 zł
3. skł. społeczne z pit-11 270,24 zł, skł. zdrowotne: 172,36 zł.

kwota podatku w pit36 do zapłaty wychodzi 177,00 złotych. czy prawidłowo?
35 zł do zapłaty.
Wpisałaś w poz. 328 kwotę zaliczki=142?
Jednak poprawka do zapłaty 35 złotych po odjęciu zaliczek pobranych przez płatnika
Dziękuje za pomoc ;)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.