Potrącenie wynagrodzenia nauczyciela za strajk

Czy jest ktoś na forum kto liczy wynagrodzenie nauczycieli?
Ja sie przymierzam. Znalazłam taki schemat. Nadgodziny będę przeliczać również, ponieważ mają uśrednienia.
W celu obliczenia kwoty potrącenia z wynagrodzenia należy więc:

1. Ustalić miesięczną liczbę godzin przypadających do przepracowania przez nauczyciela, biorąc pod uwagę tygodniowy wymiar czasu pracy, określony zgodnie z art. 42 ust. 3 KN i mnożąc przez współczynnik 4,16:
np.: 18 godz. x 4,16 = 74,88 godz., po zaokrągleniu 75 godz.

2. Podzielić stawkę wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela przez liczbę godzin do przepracowania w miesiącu (otrzymujemy stawkę godzinową wynagrodzenia).

3. Ustalić liczbę godzin „nieprzepracowanych” w związku z akcją strajkową i pomnożyć ją przez wyliczoną stawkę godzinową wynagrodzenia.

Uzyskaną kwotę odejmuje się od wynagrodzenia przysługującego za cały miesiąc.
No tak a jak faktycznie odliczać za godziny ponadwymiarowe. Jeden nauczyciel przez dwa dni wykorzysta całe pensum bo dużo godzin w pierwszej części tygodnia no w dwa dni po 9 godzin a inny dwa dni po 2 godziny i co dalej , ten który będzie miał potrącone już całe pensum z tygodnia to resztę traktować jak potrącenie godzin ponadwymiarowych? Nie ma nigdzie przepisów wykonawczych. W przykłady jak potrącać wychodzą z założenia że nauczyciel nie ma godzin ponadwymiarowych tylko wymiar w miesiącu 4,16*18.
Z tytułu udziału w strajku nauczyciel nie powinien tracić prawa do dodatku za wysługę lat (ponieważ jest on związany z okresem stażu pracy nauczyciela ogółem a nie z faktem wypracowania przez niego danej ilości zajęć), dodatku motywacyjnego (ponieważ mimo udziału w strajku nauczyciel może spełniać kryteria przyznania tego dodatku) i dodatku funkcyjnego (ponieważ realizacja zadań funkcyjnych nie jest limitowana wypracowaniem określonego pensum pracy, tylko zadaniowo).
Z kolei wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe powstaje dopiero po wypracowaniu przez nauczyciela obowiązkowego tygodniowego wymiaru godzin zajęć. Przy spełnieniu tego warunku – wynagrodzenie z tego tytułu nauczycielowi powinno przysługiwać. Jeżeli udział w strajku faktycznie obniżył liczbę wypracowanych przez nauczyciela godzin zajęć w ramach obowiązkowego pensum pracy - wówczas wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe nie będzie przysługiwać.
Ale to jest tylko opinia ZNP i to z 2008 roku. Uchwała Rady Miasta mówi w regulaminie wynagradzania , że np dodatek motywacyjny i dodatki funkcyjne np. opiekun stażu , za wychowawstwo nie przysługuje za dni ,za które pracownik nie zachował prawa do wynagrodzenia zasadniczego. i co w takim wypadku?
Podobnie jest z dodatkiem za wysługę lat.
Czyli nadal nic nie wiemy:)
Analizując post margatety:
jeśli nauczyciel dyplomowany z pensum 17/18 z wynagrodzeniem 3289,50=71- 4 godz. strajku
to:17*4,16=71
3289,50/71=46,33
46,33*4h=185,32
3289,50-185,32=3104,18
czy
18*4,16=75
3483/75=46,44
46,44*4=185,76
3483-185,76=3297,24
bo nie wiem taki mam mętlik
Ustalamy miesieczna liczbe godz, wiec w tym przypadku 71. wg mnie pierwsze wyliczenie jest prawidłowe
Proszę o pomoc.
Bo z tego co przeczytałam z dodatków tez dokonać potrącenia (wysługa lat, motywacyjny, wychowawstwo)?
jesli mógłby ktoś podać przykład jak tego dokonać
U nas w końcu na szczęście otrzymaliśmy opinie prawną , że potrącamy jednak tylko wynagrodzenie zasadnicze i jeżeli występuje w danej jednostce dodatek za pracę w trudnych warunkach. Podobnie przy pracownikach administracji i
obsługi.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.