Można e-ZLA pokryć urlopem lub iść do pracy ?

Czy wystawione e-ZLA można pokryć urlopem ? albo iść do pracy w czasie e-ZLA ?
Nie !!! W trakcie zwolnienia nie wolno pracować.
A pokryć e-ZLA urlopem można ?
Co to znaczy pokryć urlopem??Pracownik nie powinien jechać na urlop w trakcie zwolnienia lekarskiego.
Miałam na myśli taką sytuację :
pracownikowi lekarz wystawia e=ZLA
pracownik nie chodzi do pracy , ale ponieważ L4 jest płatne 80 %, to pracownikowi bardziej finansowo opłaca się wypisać kartę o urlop wypoczynkowy i szef ja podpisuje w miejsce L4

na wypisana kartę urlopową szef się nie zgodził na urlop wypoczynkowy , bo "jest potrzebny w pracy" , dopiero jak jest L4 to szef nie ma wyjścia , że pracownika nie ma w pracy , bo jest chory
Przekombinowujesz Ewcia
:))))))))))))))
Nie ma opcji. Zla jest dla chorych. Chory ma się wyleczyć i dopiero wrócić do pracy.Chorobowe ma pierwszeństwo przed urlopem. Choroba na urlopie powoduje przerwanie urlopu.
Jak czuje się zdrowy- niech przyniesie od lekarza zaświadczenie że ozdrowiał od dnia..
Nie dokończyłam kom.4
..na wypisaną kartę urlopową szef się nie zgodził na urlop wypoczynkowy , bo "jest potrzebny w pracy" , dopiero jak jest L4 to szef nie ma wyjścia , że pracownika nie ma w pracy , bo jest chory i wtedy szef się godzi na urlop "

tutaj jest jakby sytuacja odwrotna : karta o urlop i brak zgody , L4 i wtedy zgoda na urlop - na pokrycie L4
Nie ma takiej możliwości. już pisałam wcześniej. Nie udziela się urlopu pracownikowi na zwolnieniu lekarskim!

Na zwolnieniu lekarskim pracownik jest zwolniony ze świadczenia pracy. Na urlopie też pracy się nie świadczy.
Chcesz zwolnionego ze świadczenia pracy z powodu choroby zwolnić ze świadczenia pracy z powodu urlopu ?
Zwolnić z wykonywania pracy już wcześniej z tego obowiązku zwolnionego?

/nawet gdyby był na urlopie i w tym czasie zachorował - to urlop się przerywa i liczy się chorobowe, a niewykorzystane dni urlopu pozostają do wykorzystania w terminie późniejszym./
No to nic nie wykombinuje pracownik
dzieki
Jeżeli pracownik chce uchodzić za zdrowego, powinien pójść do lekarza, który mu wystawił zwolnienie i poprosić o zaświadczenie, że jest zdolny do pracy (czyt. zdrowy), albo lekarz może anulować zwolnienie chorobowe
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.