ZFŚS- dofinansowanie na Święta

Prezes zamierza przyznać pracownikom z okazji Świąt Wielkanocnych dofinansowanie świąteczne po 500 zł i 450 zł ze środków ZFŚS ( przelew wraz z wynagrodzeniem za m-c marzec). W tym celu pracownicy mają obowiązek złożyć oświadczenie o dochodach, pracownik który nie złoży oświadczenia otrzyma dofinansowanie niższe- 450 zł. Czy powyższe dofinansowanie powinno być opodatkowane?? W roku 2019 żaden z pracowników nie korzystał z żadnych zapomóg, dopłat itp... Z góry dziękuję za cenną podpowiedź.
Nie
Https://kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzenia/podatki/774601,Zwolnienia-z-PIT-w-2018-r-swiadczenia-z-ZFSS.html
Dziękuję za szybkie komentarze :) jestem tego samego zdania ale ... w Gazecie Podatkowej z dnia 14.03.2019r. ukazał się art. w którym to stwierdzono, że w przypadku pracowników, którzy nie złożyli oświadczenia o dochodach, a zostanie im przyznana kwota świadczenia w najniższej wysokości powinno się OPODATKOWAĆ , ponieważ jego wypłata nastąpiła z pominięciem kryterium socjalnego i nie może być ono traktowane jako świadczenie wolne od podatku. Zgłupiałam ....
NIE składa = NIE korzysta
EdithA- dziękuję :), czyli opodatkować?
Wyślij zapytanie do skarbówki
EdithA- dziękuję :)
Świadczenie powinno być zróżnicowane że względu na sytuację materialną pracownika i to ma wynikać z regulaminu zfśs, pracownik nie dostarczy oświadczenia o dochodach, nie dostaje kasy, a świadczenie to to pewnej kwoty jest zw z podatku poczytaj w ustawie pdof chyba art. 21
Nie wiem czy nie jest za małe zróżnicowanie - fundusz socjalny musi uwzględniać sytuacje materialną pracowników. Pracownicy o najwyższym dochodzie na członka rodzinny powinni dostać najniższą kwotę. Oświadczenia o dochodzie - musi określać dochód na jednego członka rodziny.
Byłam ostatnio na szkoleniu prowadząca zwracała uwagę żeby do każdej wypłaty świadczenia z ZFSS dołączać też wniosek o przyznanie tego świadczenia.
Unikać tez sformułowań że to są pieniądze na święta (lepiej napisać zapomoga pieniężna w okresie wzmożonych wydatków w sezonie wiosennym.
Poza tym wszystko musi grać z regulaminem ZFSS.
Kontrola ZUS może kwestionować wypłaty i kazać je oskładkować ( do 5 lat wstecz) - bezpieczniej więc się dobrze zastanowić nad procedura ich wypłat.
Co to znaczy nie złoży ośw.- nie dawaj kasy i tyle.
Popieram kom. 9,tak było jak piszesz i tak jest
U nas są tacy którzy wg widełek, nie "łapią" się na przykład a bony, bo kasy przez ostrożność nie wypłacamy, choć były takie zakusy szefa, ale się z tego wycofał
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.