świadectwo pracy- nowy druk?

Czy jest jakis nowy wzór SP ? Cos trzeba dopisac o przechowywaniu jego akt? Pracownik zatrudniony w 2019
Ja dla takiego gościa, który pracował u nas tylko w 2019 dałam dodatkowe pisemko o okresie przechowywania dokumentów , dla zwolnionych w 2019 termin minie 31.12.2030 i mogą je odebrać do 31.01.2031
A masz wzor takiego pisma ?
Mam tylko takie coś :W związku z rozwiązaniem/wygaśnięciem z dniem ...... stosunku pracy pomiędzy ......... i ........... informuję na mocy art. 94 sześć ( nie umiem dodać malutkiej szóstki ) Kodeksu pracy, że okres przechowywania dokumentacji kończy się : 31.12.2030 . Dokumentację będzie można odebrać w okresie jej przechowywania nie później niż do dnia 31.01.2031 tj. do końca miesiąca kalendarzowego następującego po upływie okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej. Jednocześnie informuję , że dokumentacja nieodebrana w powyższym okresie, zostanie zniszczona przez pracodawcę i nie będzie dłużej przechowywana. I tyle , ale może wypowie się jakiś znawca czy to jest wystarczający załącznik do świadectwa.
Dzięki Daria :)
Proszę :))) ale może ktoś jeszcze spojrzy , no bo ja to taka bardzo, bardzo ucząca się jeszcze :)
Znalazłam jeszcze takie info
"Informuję Panią/Pana, że:

- Okres przechowywania Pani/Pana dokumentacji pracowniczej wynosi 10 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym stosunek pracy uległ rozwiązaniu lub wygasł.
- Ma Pani/Pan możliwość odbioru dokumentacji pracowniczej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po upływie okresu jej przechowywania.
- W przypadku nieodebrania dokumentacji pracowniczej w okresie, o którym mowa w pkt 2, zostanie ona zniszczona."
Też jest ok, tylko gdzieś czytałam, żeby pracownikowi określić konkretnie od kiedy do kiedy wskazując daty, ale nie mogę tego teraz znaleźć , ale może też jestem nadgorliwa.
Trzeba podać konkretne daty :

Dane firmy, dane pracownika
INFORMACJA

Informujemy, że :
1. okres przechowywania Pana dokumentacji pracowniczej w związku z zawartym stosunkiem pracy, którego rozwiązanie nastąpiło w dniu 31 marca 2019r. wynosi 10 lat, i upłynie 31 grudnia 2029.r
2. dokumentację pracowniczą może Pan odebrać do dnia 31 stycznia 2030r.
3. w razie nieodebrania dokumentacji do dnia 31 stycznia 2030r. zostanie ona trwale zniszczona.


Podstawa prawna:
(art. 94 (6) ustawy Kodeks pracy)
Calista, tak się dopytam, te 10 lat nie liczy się od końca roku kalendarzowego, w którym stosunek pracy uległ rozwiązaniu lub wygasł ??
Tak,
jak w przykładzie który napisałam : umowa kończy się np. 31.03.2019, 10-letni okres przechowywania mija 31.12.2029, a dok. można odebrać do końca stycznia 2030
Dzięki dziewczyny :)
Do kom. 10 , no to źle zrobiłam , gość skończył pracę 28.02 .2019 do myślałam, że okres 10 lat dla tych osób,które odchodzą w 2019 liczy się od 1.01.2020 i kończy się 31.01.2030 a odebrać można do 31.01.2031 , no nie :(((((
Ale znalazłam post 1214068 kom. 7
Ale 10 lat od konca tego roku mija 31.12.2029 a nie w 2030
No właśnie , muszę pisemko jakoś sprostować :( jasna ...........
Dokładnie, skąd te 2030 ??? sorry
Ok, napisałam krótkie pisemko , nazwałam je sprostowanie do informacji , tylko się zastanawiam czy takie coś może być ??
>16
to Twój kom z posta 1214068 :(
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.