Urlop wyliczenie jeszcze raz

1214753 jeszcze raz bo po przepracowaniu u mnie 3 miesięcy nabyje prawo do 26 dni dobrze??? na dzień 01.03.2019 wychodzi 9 lat 9 miesięcy i 24 dni a zatrudnienie ma od 01.03.2019 i na dzień 01.03.2019 ma 20 dni (20:12)*10 m-cy 17 dni. a teraz jak wyliczyć???
Jesli u poprzedniego pracodawcy w 2019 nie wykorzystał w wyższym wymiarze, zatrudnienie od 1.03.2019 :
10/12 x 20 =17 dni
po uzyskaniu stazu 10 lat :
10/12 x 26 = 22 dni
uzupełniasz o 5 dni
Witam...
czy pracownik który się zwolnił 01 lutego 2019roku (a pracował 8lat) a teraz znowu się przyjął to czy muszę zakładać mu nowe akta osobowe, czy mogę mogę dokładać dokumenty do teczki starej?
Kontynuujesz starą teczkę, dokładasz dokumenty
Dziękuję bardzo...
a czy pracownik sezonowy który pracował do listopada 2018r, a teraz jest przyjęty na czas nieokreślony od marca to czy tez kontynuuje jego akta osobowe?
On w 2019 roku nigdzie nie pracował dopiero u mnie od 01.03.2019
czyli do wykorzystania u mnie w 2019 roku 22 dni.
od czerwca 2019 dobrze??
A jaki zapis umieścić w informacji może być taki:
wymiar przysługującego urlopu wypoczynkowego w 2019 roku wynosi 22 dni po przeliczeniu na podstawie otrzymanych dokumentów zgodnie z art.153-162 KP
MOŻE BYĆ???
> 4
tak
> 6
na dzien 1.03 ma 17 dni, dopiero potem uzupełniający 5 dni
zapis o naleznym urlopie proporcjonalnym do okresu zatrudnienia 17 dni;
z dniem uzysykania stazu urlopowego 10 lat , aktualizujesz informacje do umowy podajac wymiar z 26 dni
> 6
z umową , z dnia 1.03 w informacji zawierasz zapis, np:
"Wymiar urlopu wynika z art. 154 K.p. oraz z art. 155.1 K.p."
lub opisowo:
"wymiar urlopu 20 dni w roku kalendarzowym, należny proporcjonalnie do okresu zatrudnienia 17 dni"

POTEM:
np
"Na podstawie art. 29 § 32 K.p. informuję, że w związku z osiągnięciem 10-letniego stażu pracy uzyskał Pan prawo do uzupełniającego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 5 dni.
Od dnia xxxxx. wymiar przysługującego Panu urlopu wypoczynkowego wynosi 26 dni.''
A mogę już w tej informacji do umowy tak zawrzeć???

wymiar przysługującego urlopu wypoczynkowego na dzień 01.03.2019 wynosi 17 dni a z dniem uzyskania stażu urlopowego 10 lat wymiar wyniesie 26 dni co po przeliczeniu na podstawie otrzymanych dokumentów wyniesie 22 dni po przeliczeniu na podstawie otrzymanych dokumentów zgodnie z art.153-162 KP.
Komentarz 9 dopiero teraz przeczytałam. więc po uzyskaniu okresu 10 lat daję aneks do informacji o zatrudnieniu.
A teraz nie mogę dać tak jak kom10??
Obecnie na dzień 01.03.2019
taki zapis dałam
wymiar przysługującego urlopu wypoczynkowego w 2019 roku wynosi 17 dni po przeliczeniu na podstawie otrzymanych dokumentów zgodnie z art.153-162 KP
Zasadniczo mozesz zawrzeć w jednej informacji, ale musisz wskazac datę od kiedy przysługuje urlop uzupełniający :)
To przeliczę i sprawdzisz mnie??? żebym miała ten problem chociaż z głowy:)
I wyliczyłam i zerknij proszę:
szkoła liceum 4 lata
służba wojskowa 05.06.2001-28.05.2002
poprzedni pracodawca 01.12.2006-30.09.2011
u mnie zatrudnienie 01.03.2019 do 06.05.2019 wychodzi staż 10 lat
czyli 06.05.2019 należy się jemu wymar urlopu 26 dni. dobrze???
"po uzyskaniu stazu 10 lat :"
10/12 x 26 = 22 dni
uzupełniasz o 5 dni
chciałam dopytać jak to wyliczyłaś ??? nie liczę od maja 2019 do grudnia kiedy się jemu należy?
I mogłabym tak???
wymiar przysługującego urlopu wypoczynkowego na dzień 01.03.2019 roku wynosi 17 dni po przeliczeniu na podstawie otrzymanych dokumentów zgodnie z art.153-162 KP.
Na podstawie art. 29 § 32 K.p. informuję, że w związku z osiągnięciem 10-letniego stażu pracy przypadającego na dzień 06.05.2019 uzyska Pan prawo do uzupełniającego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 5 dni.
Od dnia 06.05.2019 wymiar przysługującego Panu urlopu wypoczynkowego wynosi 26 dni.''
> 17
nie liczysz od maja;
od maja nabywa prawo do 26/rok, ale naliczasz za cały okres zatrudnienia III-XII

>18
ok
Dziękuję bardzo za pomoc czyli tak wpisuję:))
czyli komentarz 16 jest ok?? wyliczenie bo to dziwna osoba bardzo roszczeniowa i dlatego wolę się 100 razy upewnić:)
A jeszcze mogę Cię zapytać o kartę bhp szkolenia wstepnego bhp-owiec dał w dwóch egzemplarzach ją.
jedna do akt B pracownika a drugi egzemplarz dla niego???
Jeśli sprawdzałaś w kalkulatorze Gofin-u to jest ok;

1 egz do akt B, drugi dla pracownika
Dziękuję bardzo:)
Tak wyszło na dzień 06.05.2019 10 lat:) i od tego dnia się należy
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.