Bilans e-sprawozdanie

Jak to jest ? Wysyłamy je do US , a później po zatwierdzeniu do KRS? Bo ja mam już mętlik w głowie :( US do 31.03.2019 a KRS do końca czerwca?
Do 31.03. musi być podpisane elektronicznie / nigdzie nie wysyłasz /
do 30.06. max musi zostać zatwierdzone i w ciągu 15 dni od zatwierdzenia przesłane do KRS.
US pobierze SF z KRS
Jeśli jest podmiot wpisany do Rejestru przedsiębiorców KRS to postępujesz tak jak w kom. 1
W wypadku gdy podmiot nie widnieje w Rej. Przedsięb. KRS , jest to np. fundacja lub stowarzyszenie itp. wpisana tylko do Rej. Stowarzyszeń ... KRS, składasz SF w terminie 10 dni po zatwierdzeniu tylko do US.
Ja już nic z tego nie rozumiem :( przez bramkę e-sprawozdania złożyłam bilans, rzis , wprowadzenie, informacje dodtakowe . Myślałam, że to idzie do US... Na UPO jest SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ. Czyli nie powinnam nic wysyłać?
Jaka forma prawna Twojej firmy ?
a może to fundacja lub stowarzyszenie ?
Spółka z o.o.
Sp. z o.o składają do KRS a do Szefa KAS osoby fizyczne prowadzące księgi rachunkowe
Przeprasza, że tak dopytuje bo kogo by się nie zapytał to mówi inaczej. Czyli wysyłam do krs razem z uchwałą i zatwierdzeniem bilansu?
Z KRS do administracji skarbowej
Od 1 października 2018 r. art. 20 ust. 1g ustawy o KRS przewiduje, że po zamieszczeniu w repozytorium dokumentów finansowych (tj. po przekazaniu do KRS w trybie zgłoszenia albo wniosku - por. art. 9a ustawy o KRS) sprawozdania finansowego lub sprawozdania z badania są one przesyłane za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do Centralnego Rejestru Danych Podatkowych. Zasady te dotyczą wszystkich spółek handlowych. Wyjątek dotyczy SP ZOZ do 30 czerwca 2019 r.

Ministerstwo Finansów w piśmie z dnia 13 lutego 2019 r. stanowiącym odpowiedź na pytania naszego Wydawnictwa potwierdziło, że wspólnicy spółek jawnych, partnerskich czy komandytowych będący osobami fizycznymi nie mają obowiązku przekazywania sprawozdania finansowego spółki do Szefa KAS. Nie ma do nich zastosowania art. 45 ust. 5 ustawy o pdof (Dz. U. z 2018 r. poz. 1509 ze zm.).
Termin przekazania dokumentów
Nie zmieniły się terminy składania sprawozdań finansowych do KRS. Tak jak dotychczas, należy je przekazać w ciągu 15 dni od dnia zatwierdzenia sprawozdania finansowego. Jeżeli nie zostanie ono zatwierdzone w terminie 6 miesięcy od dnia bilansowego, to trzeba je będzie złożyć w KRS w ciągu 15 dni po tym terminie, a także 15 dni po jego zatwierdzeniu wraz z wymaganymi dokumentami (art. 69 ust. 1 i ust. 2 ustawy o rachunkowości).
Dziękuję!
Jesteśmy spółka jawną (czterech współwłaścicieli)- do kiedy muszę złożyć dokumenty finansowe?
Do tej pory składaliśmy do US do 30.04.20xx i potem do KRS
Czy teraz wszystko musimy złożyć elektronicznie?
Masz w kom.8 link do pełnego artykułu :)
poczytaj
Niestety nie mam dostępu do artykułu który załączyliście.
proszę o pomoc. Spółka zo.o. rozbi bilan i Rzis + info dotatkową podpisuje to księgowa kluczem.
a co z zarządem? też podpisuje? a jeśli tak to w jaki sposób? czy przez bramkę MF? czy tylko podpisuje plik i czekam na uchwał a następnie wysyłam komplet (RZiS Blinas + indf.dadat jako xml a uchwały w pdf) przez bramkę MF do max 15/07/2019???
Witam
Witam, jak to jest z tym podpisem elektronicznym sprawozdania, mozna je podpisac w czerwcu, wtedy kiedy będzie sie wysyłało do KRSu ? czy trzeba koniecznie z końcem marca nawet jeśli np biegły rewident bedzie chcial w maju nanieść poprawki na sprawodzanie i co wtedy ? orientuje sie ktos moze?
Bardzo prosze o pomoc!
Z góry dziekuje :)
Moze ktos moglby skopiowac główny wątek tego artykułu wyżej, bo niestety też nie posiadam dostępu do niego
z góry uprzejmie dziekuję !
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.