Okres wypowiedzenia2019

Chcę zakończyć umowę o pracę z pracownikiem w dn 30.06.2019. Pracownik zatrudniony jest od dnia 01.04.2016. Kiedy wręczyć mu wypowiedzenie i z jaką długością okresu wypowiedzenia?
W tej chwili ma już praktycznie 3 mce wypowiedzenia
do końca marca trzeba je wręczyć - wtedy umowa rozwiąże się 30.06.2019
Art. 36. § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:

1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy;

2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy;

3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.
EdithA to wiem, dzięki, ale jest to specyficzna sytuacja, policz i prosze dpowiedz mi.
Beciazz dlaczego ma 3?
Kom 3- NO chyba nie wiesz- wg ciebie ile jest zatrudniony?
3 lata pracy minie mu w dniu 31.03.2019

w trakcie wypowiedzenai bedzie już miał 3 lata pracy - a 3 lata pracy = 3 mce wypowiedzenia
3 lata miną 31.03...... więc jeszcze nie minęły chce by pracował do 30.06 wiec serio nie wiem
Czytaj kom 5
I nie ma tu znaczenia, ze wręczysz wypowiedzenie jeszcze przed upływem 3 lat pracy

żeby było 1 miesięczne wypowiedzenie musiałby je otrzymać najpóźniej 31.01.2019 - wtedy umowa rozwiązałaby się w dniu 28.02.2019

wypowiedzenie złożone po 31.01.2019 już jest 3 miesięczne
bo teoretycznie jednomiesięczne spowodowałoby rozwiązanie umowy 31.03.2019 - czyli dokłądnie w dniu gdy osiągnie 3 lata pracy - więc trzeba zastosować już 3 miesięczne wypowiedzenie

ale tutaj chyba nie masz problemu, bo piszesz, ze chcesz żeby umowa trawał do 30.06.2019 - to akurat masz cały marzec na wręczenie wypowiedzenia i umowa rozwiąże się30.06
Dzięki bardzo, /:):): rozjaśniliście mi :):) to jeszcze jedna sytuacja, ostatnia...........i dziękuję,
koljeny pracownik, równieź cchę by rawcował do 30.06. Trzy lata pracy miną (minęłyby) 25.07 kiedy i jakie wręczyć wypowiedzenie?
Skoro minie MU 3 lata w lipcu, to ma 1 m-c
Dziękuje serdecznie za pomoc :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.