Nieobecność nieusprawiedliwiona - śmierć

Pracownik od 04.02 nie pojawia się w pracy. 13.02 wysłane zawiadomienie o zwolnieniu dyscyplinarnym. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam zwrotki a dziś się dowiaduje że pracownik 26.02 - zmarł. co teraz? nie mam kontaktu z rodzina i oficjalnej informacji - aktu zgonu. z jaka data ja wyrejestrować, wystawić świadectwo i komu wysłać? i co z odprawa pośmiertną - wydaje mi się że się nie należy bo porzuciła pracę.
Zajrzyj na stronę śledzenia przesyłek i będziesz wiedzieć jaki status ma przesyłka.

Ale zdecydowanie proponuję skontaktować się z rodziną i w celu uzyskania informacji . Może wypadałoby usprawiedliwić ( bez wynagrodzenia) nieobecność, może możliwe będzie wystąpienie o zwolnienie lekarskie.
Wtedy co przystała chodzic do pracy to wiemy że wzięła wypłatę i poszła w "dlugą" - piła. A umarła dopiero potem. Pracowała u nas tylko 2 tyd. tylko więc w sumie nie ma się nad kim litować i dawac coś co się nie należy. Tylko jak mam to wszystko rozwiazac i czy rodzinie się coś należy? Oprocz ekwiwalentu za 2 dni urlopu bo tyle miała.
No to przejrzyj stronę poczty. Jeśli data drugiego awiza + 7 dni jest wcześniejsza niż data śmierci, to umowa rozwiązała się wcześniej a jeśli nie, to umowa wygasła. Ale w tym przypadku do dalszego działania potrzebny jest akt zgonu albo oświadczenie członka najbliższej rodziny.
świadectwo pracy wystawiasz i wpinasz do akt dwa egzemplarze. Jeden wydajesz na podstawie wniosku członka rodziny ubiegającego się o rentę rodzinną.
Jeśli z rodziną nie będzie kontaktu to wyrejestruj z datą Ci znaną, ZUs skontaktuje się z Tobą, jeśli to będzie inna data
Już wiem bo sprawdziłam ze nie odebrala przesylki i 01.03 wychodzi 7 dni po 2 awizo. umarła 26.
Teoretycznie ja o niczym nie wiem bo nikt z rodziny się nie skontaktował. Zrobie świadectwo z 01.03 - jak wróci zwrot listu, wyrejestruje z 02.03. - poczekam na listb z zus i zrobie korektę świadectwa.
a teraz odprawa pośmiertna się nie należy prawda?
i czy jak się upomni rodzina - ma syna nieletniego - to wypłacam za te 2 dni urlopu - ale komu? bo nie wiem kto się tym dzieckiem zajmie. Poczekac na decyzje sądu czy wyplacic temu kto przyjdzie?
Ok za te 2 dni to wypłacę na jej konto - w końcu nie mam inf. oficjalnej o śmierci
tylko co z odprawą w razie czego
Jeśli zrobisz tak jak piszesz, to na razie odprawa nie przysługuje, ale należy liczyć się z korektą wszystkiego.
Ekwiwalent wypłacasz małżonkowi , a jeśli go nie ma opiekunowi prawnemu dziecka-, zrób sobie kopię aktu zgonu i aktu urodzenia dziecka.
Decyzja sądu nie jest potrzebna, bo to nie wchodzi do masy spadkowej.
Ale odprawa w razie czego będzie się należała czy nie? Ja oficjalnie o niczym nie wiem więc w sumie nie mogę chyba inaczej zrobić?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.