Osoba współpracująca na chorobowym

Jakie dokumenty należy złożyć do ZUS? rozumiem, że ZUS wypłaca jej wynagrodzenie tak?
Wynagrodzenia na pewno nie, jeśli już to zasiłek.
O ile podlegała pod chorobowe, co trzeba sprawdzić. Czy w każdym miesiącu składki poszły w pełnej wysokości i w terminie ?
Tak wszystko poszło podlegała pod chorobowe. Teraz tworze RSA DRA i RCA ale czy coś jeszcze powinnam wysłać? czy ona ze swojej strony powinna cos zrobic? jest w ciazy wiec to zwolnienie potrwa i zalezy mi zeby od poczatku wszystko bylo dobrze
Z-3b
W pierwszym miesiącu należy złożyć Dra Rca
bez Rsa i zapłacić składki ZUS w pelnej wysokości .Po decyzji zus i wypłacie L4 należy dopiero wtedy złożyć korektę deklaracji Dra Rca Rsa.Druk Z-3b złożyć normalnie.
A czy obliczając podatek dochodowy powinnam wziac pod uwage skladki przed czy po korekcie?
1. Jeżeli nie ma zaległości, składki sa płacone terminowo i jest odpowiedni okres podlegania ubezp. chor., to od razu pomniejszasz podstawy naliczenia składek.
2. Jeżeli jednak nie masz pewności, czy zasiłek zostanie wypłacony, to lepiej naliczyć składki od pełnej podstawy.
3. Przy liczeniu podatku uwzględniasz faktycznie zapłacone składki.
Dziękuję za pomoc:)
Czy za kazdym kolejnym zwolnieniem najpierw robie dra i rca na pelnych kwotach a potem koryguje po wyplacie wynagrodzenia przez zus?
1. Tak jak w kom. 7. Jeżeli masz pewność, że masz wszystko OK, czyli nie ma zaległości i są terminowo i w prawidłowej wysokości zaplacone skladki, to od razu dokonujesz pomniejszenia.
2. Jeżeli masz ciągłość chorobowego i zasiłek już za jego część wypłacono, to też już na bieżąco dokonujesz pomniejszeń.
Czyli jak robie teraz kolejne Z-3b (drugie) a osoba współpracująca z ZUS jeszcze środków nie otrzymała, to DRA i RCA składam w pełnej wysokości za marzec?, jak otrzyma to koryguje luty, potem marzec i kolejne DRA i RCA składam już w kwotach umniejszonych o to chorobowe?
Patrz kom. 7. Stosujesz tu te same zasady.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.