Rozliczenie faktury NP

Mam takie pytanie. Mam fakture na podwykonawstwo na NP. Faktura jest np z grudnia. Nie została wykazana w deklaracji VAT za grudzień 2018. Czy jesli zrobie korekte deklaracji VAT za grudzień to moge wykazać podatek VAT należny i naliczony od tej faktury???
Jakie usługi? na nieruchomości? Gdzie połozona nieruchomości? Sprzedawca krajowy czy zagr?
Tak usługi budowlane w kraju
To dlaczego NP? Miejscem opodatkowania usług na nieruchomości jest miejsce jej polożenia. Skoro nieruchom leży w PL, to stawka krajowa, jak przy sprzedaży usł. w kraju.
Ale to faktura zakupowa od podwykonawcy gdzi musza zastosować stawke NP poniewaz nie sa głowymi wykonawcami
Odwrotnym obciążeniem od 1 stycznia 2017 r. opodatkowane są usługi budowlane wymienione w załączniku nr 14 do ustawy o VAT, o ile świadczone są one przez podwykonawców.
Jak to zakup usł.budowl. z zał.14 to nabywca rozlicza nalezny/naliczony
trzeba skorygować grudzień i tam nalezny/naliczony
PAni w US powołała sie na art 86 pkt 10 ustawy o VAt. Powiedziała ze skoro nie był nalezny wykazany w pierwotnej deklaracji to musze zorbic korekte i naliczyc tylko nalezy a naliczony w ciagu 3 miesiecy. Bardzo proszę o potwierdzenie. Firma rozlicza sie kwartalnie.
Art.86.10b. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w przypadkach, o których mowa w:
3) ust. 2 pkt 4 lit. a, b i d - powstaje zgodnie z ust. 10, pod warunkiem że podatnik uwzględni kwotę podatku należnego z tytułu tych transakcji w deklaracji podatkowej, w której jest on obowiązany rozliczyć ten podatek, nie później niż w terminie 3 miesięcy od upływu miesiąca, w którym w odniesieniu do nabytych towarów lub usług powstał obowiązek podatkowy.
10i. W przypadku uwzględnienia przez podatnika kwoty podatku należnego w deklaracji podatkowej, w której jest on obowiązany rozliczyć ten podatek, w terminie późniejszym niż określony w ust. 10b pkt 2 lit. b i pkt 3, podatnik może odpowiednio zwiększyć kwotę podatku naliczonego w rozliczeniu za okres rozliczeniowy, w odniesieniu do którego nie upłynął jeszcze termin do złożenia deklaracji podatkowej.
Czyli jak miną 3 m-ce to wtedy masz "rozjazd" pomiędzy należnym a naliczonym
Aaa juz mnie strasznie nastraszyła. Czyli w sumie czy dobrze licze. Np jesli by sie nie ujeło we wrzesniu . To dopiero naliczony np w styczniu tak? bo mina 3 miesiace
Jak ob.pod.we wrześniu to liczysz 10,11,12 czyli należny na wrzesień a naliczony na styczeń (jak do 25.02)
Ok, dziekuje . cenna widza na przyszłosc. Czyli np październik jeszcze mozna spokojnie październik skorygować z należnym i naliczony. TAK?
Jak 10 to liczysz 11,12,1 czyli już za późno i masz należny na 10 (4 kw.2018 jak vat kwartalny) a naliczony na 1 lub 2 (czyli przy vat kwartalnym na 1 kw.2019)
Czyli te 3 miesiace licze tak ze jesli np 10 to w styczniu powinna byc dokonana korekta tak?
Masz w kom.8 :)) kiedy masz w jednym m-cu należny/naliczony (w trybie korekty)

....nie później niż w terminie 3 miesięcy od upływu miesiąca, w którym w odniesieniu do nabytych towarów lub usług powstał obowiązek podatkowy. ....
Czasami wole zrozumiem przepisy na przykładzie. Dlatego drążyłam temat, przepraszam.
Aby zrobic korektę za 10 i ując tam vat należny i naliczony korekta musi być zrobiona do 31.01
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.