Wielkośc pliku xml dla sprawozdania finansowego?

Jakie macie wielkości pliku e-sprawozdania? Mi w drukach z gofinu generuje się powyżej 4,5 mb co uniemożliwia podpisanie epuapem. Może ktoś generuje sprawozdanie w innym programie i ma ten plik o mniejszej wielkości.
Po dodaniu pliku do podpisu ePUAP wyskakuje informacja, że plik nie może być większy jak 4MB. Pozostaje kontakt z ePuap, bo to przecież poblem występuje na ich stronie.
Epuap tego nie zmieni i aby podpisać "ich" podpisem trzeba mieć plik do 4 mb. Pytanie czy ktoś wygenerował plik sprawozdania do 4 mb?
Wielkość pliku e-SF zależy od wielkości dołączanych dokumentów. Może kompresja pdf pomoże?
Ustaw skan informacja dodatkowe mniejszą rozdzielczość.
Udało się. Informacja dodatkowa w pdf ma być jak najmniejsza.
To super.
Mimo wszystko dla mnie to jest bardzo skomplikowana i nieprzyjazna procedura nie możliwa dla przyjścia dla osób mniej zinformatyzowanych
Ja jestem w grupie tej mniej zinformatyzowanych. Będę dopiero tworzyć spr.fin w gofinie. Będę wołać o pomoc!!!
Samo wygenerowanie SF to dopiero początek. Problemy zaczynają się przy podpisach i wysyłce.
Tak myślałem że tu jest problem ale dałeś radę. Mam 4 osoby do podpisu epuap i 2 podpis kwalifikowany. Muszę walczyć i jeszcze wysłać do e KRS. Czy wysłałeś do e KRS?
Przetestowałem tj. wygenerowałem SF robocze następnie podpisałem epuapem ( tu tragedia) i zamieściłem w KRS bez uchwał ( w KRS podobnie jak w tamtym roku tylko że trzeba zamiast pdf załączyć xml)
Czy e-krs przyjmuje juz pliki xml podpisane profilem zaufanym ??
Ad.12 Aktualnie tylko podpis kwalifikowany.
Może całej procedury nie przeszedłem ale umieściłem (zapisałem) plik sprawozdania w KRS podpisany przez epuap. GosiuM nie wiem skąd informacja że nie można profilem zaufanym?
Ja jeszcze nie próbowałam ale już kilka osób tu pisało że nie można dalej wysłać tego spr.fin. gdzie plik xml jest podpisany prof.zaufanym
problem na pewno istnieje/istniał bo w necie o tym było a e-krs miał poprawić ten błąd niby do końca stycznie (ale w lutym jeszcze ten błąd istniał)
Patrz post.1211435 .
Https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1394606,sprawozdanie-finansowe-z-profilem-zaufanym-do-krs.html

sukces gazety
Dziękuję za informację.
Może podpowiedz czy zaķładałeś na epuap konto dla firmy i zapraszałaś pozostałe osoby do podpisu pliku.
>19
tak trzeba zrobić jak chcesz aby plik xml podpisało kilka osób
Gosiu jest informacja z kom.17 że e KRS przyjmuje spr.fin podpisane profilem zaufania ale nikt jeszcze nie potwierdził ?
>21 tego nie wiem ale tomv w kom.14 pisze ze udało się zapisać plik na dysku e-krs to może to prawda :)
Tak udało się podpisać euapem ale nie próbowałem dodać następnego podpisu. Byłem przekonany że jak ja podpisałem ( osoba sporządzająca) to ten plik przekaże dalej do zarządu i oni analogicznie podpiszą ( dopodpiszą) a tu widzę że tak się nie da.
Podpowiedzcie jak założyć konto dla firmy na tej niewątpliwie przyjaznej platformie (epuap)
Już jestem bliżej
https://epuap.gov.pl/wps/myportal
Https://www.michalin.pl/jak-zalozyc-profil-epuap-dla-stowarzyszenia-fundacji-firmy-itp/

https://www.michalin.pl/jak-podpisac-podpisem-zaufanym-epuap-plik-lub-pismo-przez-kilka-osob/
>17
Nie idzie ,dzisiaj spróbowałam podpisać e-pułapem,owszem pięknie sie podpisuje(na razie podpisałam tylko ja) , napisane podpis poprawny,na ekranie widać że jest dołaczony do sprawozdania,ale przeniesione sprawozd. na kafel KRS -wybież plik -oky..... zapsz i tutaj koniec ,chrzani że to nie jest XML.......a przecież to jest XML , bo nawet pisze w pliku XML........nie wiem co jest nie tak
Tomv w kom.14 pisze że zapisał plik. Program z gofinu spr.fin.
>17 ten plik ma końcówkę xades?
Tak pisała w poście 1212486 że taka końcówka
Coś podobnego !, ale czy przeszedł do końca, bo jak ja dodam ten plik to jeszcze nie "krzyczy" ale jak dam zapisz to
" kręci,kręci,kreci .. myślisz że będzie oky ,a tu wyskauije... błąd -plik nie jest xml.... wiesz co .... juz brakuje mi siły
jak nie jest xml? jeśli mam wygenerowany z programu ksiegowego i pisze jak wół plik xml 55KB ,po dodaniu podpisu ma 57KB
Ten podpisany kwalifikowanym miał xades, teraz podpisałam epułapem to podpis ma xmlns,
a sam plik sprawozdania to
i jak tu się poznać,zdaje się że wszystko w porządku,a coś jest nie tak
Ot i nazwa pliku sprawozdania sie nie zapisuje ale poczatek to xml version 1
Spróbuj jeszcze tak: podpisze epuapem - będziesz mieć końcówkę xml - następnie edytuj nazwę i dodaj końcówkę xades ( ja tak przynajmniej zrobiłem )
A może po podpisaniu pliku na epuap ten plik z podpisami trzeba zmienić mu końcówkę na xml.xades ?
czyli po podpisaniu i zapisaniu na dysku dodać xades (może to zadziała :))
przed- sf2018.xml a potem zrobić z tego sf2018.xml.xades i dopiero to dodać na serwer e-krs ?
ale oczywiście tak sobie tylko gdybam :))

tak było w przypadku jpk-vat tutaj
http://www.wiedza.sokaris.pl/index.php/Podpisywanie_pliku_za_pomoc%C4%85_ePuap
Jak miałaś/eś np. plik o nazwie sf.xml to masz mieć sf.xml.xades - daj znać czy wyskakuje błąd
Pozostaje kontakt z serwisem programu księgowego coś jest z plikiem.
Edytuj nazwę ?, o matko ! ...a w którym miejscu i jak to się robi.... nie jestem jakis komputerowiec... mozesz napisać jak ?
Na pliku kliknij prawym myszką i wybierz z menu zmień nazwę
Popróbuję,no i Gosia pisze to samo....
Klikasz prawym przyciskiem myszy na nazwie pliku i tam wybierasz "zmień nazwę"

https://tech.wp.pl/jak-zmienic-rozszerzenie-pliku-sposoby-6133514624583297a
Prawym przyciskiem i edytuj ,tak zrobiłam ,było 41 dzięki za stronkę,dobrze wiedzieć że można ingerować w plik,ale to dla mnie zatrudne
Ale się schrzanił 42 ,tyle pisałam i gdzieś wcięło ,po słowach było....wypadł dalszy tekst.

Otóz edytowałam i zmieniłam na końcu... było xades:Signe,przed xades wpisałm xml, to tak się zmienił zapis pliku że podpisu nie było wcale
>42 nie przesadzaj co trudnego w zmianie nazwy pliku ? :)
masz dokładnie w tym linku z kom.41 co zrobić
Można i śmiać się :)....... i płakać :( jak zobaczyłam przemianę pliku przeze mnie dokonaną
Jak zmieniasz nazwę pliku to po podświetleniu jej najpierw dotknij klawisza strzałki aby podświetlenie zniknęło i wtedy popraw
inaczej zniknie Ci cała nazwa pliku :) i trzeba pisac od nowa
Ja robiłam ...edytuj.... to weszłam do srodka pliku.,a sama nazwa to coś da ?
Nie "edytuj" tylko "zmień nazwę"
>47 przecież cały czas mowa o nazwie pliku (i jego rozszerzeniu) a nie o tym co jest w środku :)
Gosiu.... zmieniłam... i to nic nie dało... nadal w KRS po klawiszu zapisz ta sama śpiewka.
Dzięki ....
Czy plik po zmienił nazwy "wizualnie" się zmienił?
Przepraszam za brak polszczyzny :)
tj. czy plik po zmianie nazwy inaczej wygląda
Tylko po podpisaniu podpis jest pod sprawozdaniem bezpośrednio, ale po zmianie nazwy (słowo.xades dopisuję w trakcie zapisywania podpisanego sprawozdania na dysku) na xades dopisuje mi drugi plik tak jak przy podpisie zewnętrznym kwalifikowanym, powstaje jakby drugi plik(taki ze stalówką) ..) i ten plik ze stalówkę
daję do KRS. i mówi nie jest plikiem xml
A tego podpisanego pliku przez epuap (xml) bez zmiany na xades strona e-krs nie przyjmuje ? tzn.nie mozna go tam zapisać ?
Na stronie e-krs pojawił się komunikat więc chyba juz poprawili
"19-02-2019
System teleinformatyczny Ministerstwa Sprawiedliwości obsługujący przyjmowanie dokumentów finansowych - został dostosowany do przyjęcia sprawozdań finansowych sporządzonych po dniu 1 października 2018 r. w plikach i formatach wskazanych na stronie Ministerstwa Finansów. Wszelkie zapytania dotyczące sposobu sporządzenia i podpisywania dokumentów finansowych należy kierować wyłącznie do MINISTERSTWA FINANSÓW, DOSTAWCÓW PODPISÓW KWALIFIKOWANYCH BĄDŹ INFOLINII EPUAP Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiada za funkcjonalność systemu teleinformatycznego w zakresie przyjęcia poszczególnych gotowych, prawidłowo utworzonych i podpisanych dokumentów. Centrum Wsparcia Technicznego KRS nie udziela pomocy przy tworzeniu plików sprawozdań i podpisywaniu ich podpisem kwalifikowanym czy profilem zaufanym EPUAP."
Dzieki wszystkim,których męczyłam,ale watpię czy przestanę męczyć :)

>44 Dzieki Gosiu za wiadomość.... dziisiaj jest 25.02.19 .
>56 masz rację :)) ale nie byłam na tej stronie od tygodnia :) a widać że chyba poprawili błąd z nieprzyjmowaniem pliku xml podpisanym profilem zaufanym
Jak to pilczyć czy przejdzei przez podpis e-puapem? spra. finansowe z programu ma 304 KB + scan inf. dod. 159 KB = 463 KB
zmieści się? do 4 MB?
Witam ja mam problem ze musze dodać kilka plików doda się jeden robie dodaj plik kolejny I poprzedni się usuwa I zostaje ten kolejny o co chodzi ???
Gdzie chcesz dodać kulka plików? i co to za pliki ?
SF to jeden plik xml
Plik SF XML jest za duży i nie potrafię dodać pliku. Proszę pomóżcie co mam zrobić.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.