Pytanie dot. nie złożenia PCC-3 w terminie

W styczniu kupiłem samochód. Niestety nie byłem świadomy tego, że powinienem w ciągu 14 dni złożyć PCC-3. Niestety termin na jego złożenie minął. Mam pytanie czy PCC-3 mogę złożyć jedynie w formie papierowej? Powinienem dołączyć czynny żal? Co najlepiej w nim wpisać? Opłatę uiścić w tym samym dniu, w którym złożę druk?
Napisać czynny żal, może obędzie się bez przykrych konsekwencji dla Ciebie, napisać nasjlepiej prawdę, oraz się ukorzyć, czyli mniej wiecej, że bardzo żałujesz, że taka sytuacja miała miejsce. Przy wpłacie zobacz czy nie będziesz musiał dodatkowo wpłacić odsetek za zwłokę.
I w grę wchodzi jedynie złożenie w formie papierowej?
Czynny żal złożysz tylko w formie papierowej. Nie musisz się jakoś kajać, bo ważne jest tutaj tylko, aby poinformować US o popełnieniu wykroczenia, i żeby US nie miał tej wiedzy wcześniej.
A PCC-3 można elektronicznie?
A jest jakiś druk gotowy na czynny żal do wypelnienia?
Proponowałbym jednak razem z czynnym żalem w formie papierowej. Pamiętaj, że US nie może przed złożeniem czynnego żalu mieć wiedzy o popełnieniu wykroczenia.
Tak na marginesie, dlaczego tak koniecznie zależy Ci na tej formie elektronicznej?
Tak można elektronicznie
ale tylko wersja on-line (wysyła się inaczej niż "typowe" edeklaracje)

https://www.podatki.gov.pl/pcc-sd/pcc/e-deklaracje-pcc/
Do kom.6
jak to dlaczego... ja go rozumiem :)
też wszystko co się da składam przez internet
do US albo na pocztę trzeba JECHAĆ często tracąc dużo czasu i w dodatku w odpowiednich godzinach a przez internet o każdej porze dnia i nocy można wysłać
No, a co z czynnym żalem? No, bo ja nadal tego nie rozumiem: PCC elektronicznie i osobno czynny żal papierowo.
Sama nie wysyłałam w ten sposób nic do US, ale teraz KAŻDY urząd ma swoją skrzynkę na ePUAP - i wydaje mi się, ze czynny żal można na tę skrzynkę wysłać, bo to tak samo jakby złozyć coś w kancelarii

do innych urzędów wiele dokumentów wysyłam od lat na skrzynki ePUAP - zawsze jest OK

możesz spróbować :)
Nie ma specjalnego formularza na czynny żal stąd przez edeklracje tego nie wyślesz
dlatego wszyscy piszą, że trzeba papierowo
Moze źle się wyraziłem chciałem wszystko wypełnić elektronicznie a pozniej tylko wydrukować i tylko podpisac i zawieźć papierowo
Oj Romek a ja myślałam, że Ty naprawdę nowoczesny jesteś :)))))

no to czynny żal poszukaj sobie w sieci na pewno znajdziesz jakiś wzór - w Wordzie sobie wyedytuj na swoje potzreby

np. ten

http://www.druki.gofin.pl/zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa-skarbowego,wzor,274,38.html

a PCC stąd wypełnisz

http://www.druki.gofin.pl/pcc-3-5-deklaracja-w-sprawie-podatku-od-czynnosci,wzor,238,37,1563.html
Do kom. 13 Ano jestem nowoczesny prpgram E-deklaracje probowalem zainstalować, ale się nie udało a PCC z tego linku nie da się wypełnić inaczej niż recznie drukujac pdf albo przez e-deklaracje :( nie ma w formacie doc :(
Romek, no co Ty

formularze podatkowe nie bywają w formacie .doc

zwykle jest to .pdf z możliwością uzupełniania pól albo jak w jakimś programie to w formacie tego programu
tak jak pod podanym linkiem .... w formacie "gofin" (wystarczy zainstalować DRUKI Gofin darmowe i już wypełniasz w komputzerze)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.