Odprawa pracownicza 2019

Czy przysługuje również przy zwolnieniach indywidualnych , jeśli wypowiada pracodawca i likwidacja stanowiska?
Powyżej 20 pracowników - TAK
Zatrudniamy 25 , chemy zwolnić 9 to odprawy wszystkim? a co jak zwolnimy 11? też wszystkim?
Tak, wszystkim, z winy pracodawcy zwalniacie, odprawa przysługuje
Nawet jak zwolnisz jednego a z winy pracodawczy=PŁACISZ
Jeżeli firma zatrudnia ponad 60 osób i zwalniają jedną z miesięcznym okresem wypowiedzenia z powodu likwidacji stanowiska pracy to odprawa musi być wypłacona ? mnie powiedzieli, że nie ... jaka jest podstawa prawna ?
A kto ci powiedział,że NIE?
Kom.5
A ci co ci "powiedzieli" to podstawę podali, dlaczego nie?
Https://poradnikpracownika.pl/-odprawa-pieniezna-dla-zwolnionych-pracownikow
Prawo do odprawy pieniężnej regulują przepisy ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. z 2015 r., poz. 192 ze zm.).
Powiedzieli, ze to nie zwolnienia grupowe tylko moje stanowisko zostaje zlikiwdowane
A jeśli nie jest to likwidacja stanowiska? a np brak obłożenia na to stanowiko?
"Do otrzymania odprawy uprawnieni są nie tylko pracownicy zwalniani grupowo, lecz także ci zwalniani indywidualnie, pod warunkiem, że przyczyny istniejące po stronie pracodawcy są wyłączną podstawą rozwiązania umowy o pracę, np. likwidacja określonych stanowisk bądź ogłoszenie upadłości czy likwidacji firmy. Oznacza to, że jeżeli na decyzję o zwolnieniu pracownika miały wpływ też inne okoliczności, odprawa nie należy się pracownikowi."
Kom 10? TAK cię zwolnili?
A co to "brak obłożenia"? to tez wina pracodawcy
A jeśli mam umowę na niepełny etat ?
Kom.10
Co za chamstwo, domagaj się odprawy, idź do sądu
NIE waży wymiar etatu ważna jest przyczyna?

to ty jeszcze pracujesz czy już nie?
Kom.15
to bez znaczenia
Tak, dostałam wypowiedzenie z powodu likwidacji mojego stanowiska pracy
I jeszcze pracujesz?
~vat
tobie zmniejszyli etat czy cię zwolnili?
Pracuję do końca tego miesiąca. jak pytałam o odprawę to usłyszałam, że to nie zwolnienia grupowe tylko ja jestem zwalniana i odprawy nie bedzie
Kom 21, dali wypowiedzenie. Pracuję na niepełny etat
Czyli dostałaś wypowiedzenie w związku z likwidacją stanowiska? NIE wypłacą odprawy 28.02. - napisz pismo
Ok, dziękuję ! jesteście super !!!
Ile tam pracujesz?
Rok
Moje stanowisko jest tylko jedno w firmie, zostaje zlikwidowane i taką mam przyczynę zwolnienia podaną w wypowiedzeniu. Czyli powinni mi wypłacić odprawę ?
TAK - jesli zatrudnienie jest powyżej 20
Powinnaś otrzymać 1 miesięczna odprawę
Obowiązkowo
Jesteście super ! dziękuję !
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.