Bilans za rok 2018

!!! POMOCY!!! Przydatne informacje. Spółka z o.o. należy do spółek mikro. Z sald na koniec roku posiadam takie dane: Wn ŚT 1000,00; Umorzenie ŚT Ma 1000,00; Kasa Wn 2000,00, Konto bankowe+ konto walutowe Wn 30000,00; Rozrachunki z odbiorcami Wn 20000,00; rozrachunki z dostawcami Ma 16000,00; Rozrachunki publicznoprawne Ma 12000,00; Rozrachunki z US Wn 5600,00; vat należny Ma 4000,00; vat naliczony Wn 3000,00; rozrachunki z ZUs Ma 6000,00; rozrachunki z pracownikami Ma 9000,00; inne rozrachunki Ma 3000,00; kapitał podstawowy Ma 7000,00; wynik finansowy Ma 10000,00; podatek dochodowy Wn 14000,00. Dane sa podobne do tych moich . Czy czegoś mi brakuje i jak powinien wyglądać mniej więcej bilans ? bo w programie komputerowym wyskakują kosmiczne liczy O.o !!!POMOCY!!!
W UBIEGŁYM ROKU BYŁA STRATA 12000,00
Ola, czy ty myślisz, że ktoś ci powie jak nie widzi twoich ksiąg i ewidencji?
Zrób sobie ręcznie Aktywa - Pasywa i zobacz o co się nie zgadza, a potem szukaj na kontach
Zrób bilans ręcznie i zobaczysz co ci wyjdzie, może z gofina można wydrukować druk bilansu
Zrobiłam i aktywa razem wyszły mi 179087,054
A w pasywach mam kapitał podstawowy 7000,00; strate z lat ubiegłych -24000,00; zysk netto z roku bieżącego 32330,70; 46313,69 wyszły mi zobowiązania i rezerwy na zobowiązania
Aktywa muszą być kwoto takie same jak pasywa w podsumowaniu
Tak wiem
Sprawdziłam jak zaksięgowane zostały wszytskiego dokumenty . i wszystkie zaksięgowane są dobrze i po dobrych stronach
O jaką kwotę Ci się nie zgadza?
Az o 118062,11 co moim zdaniem jest niemożliwe, żeby az o tyle
To dużo, coś chyba masz źle poksiegowane, albo źle przeniesione do bilansu
W bilansie Aktywa część A jest równa zero. Nie mamy żadnych licencji ani praw autorskich, śt były 26000,00 ale zostały całkowicie umorzone czyli też zero. dopiero w części B mam zapasy około. 70000,00, należności ok. 20000,00+ środki pieniezne 17000,00+ konto bankowe 72000,00
Dla jasności kwoty wprowadzone do bilansu to kwota z bilansu zamknięcia z poprzedniego roku powiększona bądź pomniejszona w bieżącym roku?
Na bank coś źle zaksięgowane w trakcie roku, bo taka kwota to nie żaden drobiazg.
A czy to może miec związek z błędnym bilansem otwarcia?
Jeśli BO jest prawidłowe tzn Pasywa= Aktywa to o jakim błędzie myślisz?
Czyli musze przewertować od stycznia wszystkie faktury zakupy, sprzedaży, wyciągi bankowe, raporty z kasy, PK? cos jeszcze?
Ustalić wynik spółki z RZiS
Sprawdź poprawność zapisów w księgach, a jak to zrobisz to ja już nie wiem.
W Kom.8 piszesz, że już to zrobiłaś, a może coś pominęłaś?
Czyli dekrety
Fv Sprzedaży: Wn 201-ODB/ Ma Przychód ze sprzedazy
Fv Zakupu np wn 330-1 Ma 202-DOST
RW WN 401 Ma 330-1
kasa wn 100 ma 201 lub wn 202 ma 100i konto bankowe analogicznie
A czy to może być wina programu??? wszystko sprawdzałam i zaraz bd robić to jeszcze raz. każdą fakture z księgowaniem
Przeksiegowania na koniec roku na wynik finansowy zrobiłam jak na stronie gofina jest opsane
przeksiegowania vat tez zrobiłam i przeksiegowania zapłat vat
Ola trochę to późno uczyć się ewidencji z Gofina przed bilansem :)
widać, że masz 3 na krzyż te dokumenty, więc próbuj gdzieś jest błąd
Bardziej chodziło mi ze jest wszystko zgodnie jak byc powinno, bo troche było by tego pisania .:)
Zrób bilans "na piechotkę" i porównaj to z programem
Ola raz piszesz, że strata z lat ubiegłych 12.000 a innym razem, że 24.000
Tak właśnie próbuje .:)
W zestawieniu obrotów i sald sprawdź czy bilansuje się:
-BO na 01.01.2018
- BZ na 31.12.2018.
Jak się bilansują to zgubiono jakieś kwoty w samym bilansie, rzis przy wypełnianiu.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.