Urlop na 1/2 etatu ile dni się należy ?

Witam, pracownik zatrudniony na 1/2 etatu od października 2018, wcześniej nie pracował. za 2018 należą się 3 dni po 8 godzin ? czy 2,50 dnia po 8 godzin ? bo ja uważam, że 3 dni * 8 godzin, ale szef upiera się, że 2,5 dnia po 8 godzin.
I praca w zyciu? A art. 153 kp znasz?

Art. 153. § 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.
Dodam, ze to jego pierwszy rok pracy
A jak wyliczyłeś/łaś urlop należny za 2018? Poza tym wykorzystanie urlopu niepełnoetatowców liczy sie w faktycznych godzinach, jakie pracownik przepracowałby w dni, na które bierze urlop, więc to zależy od harmonogramu pracy.
Czyli ma praco do urlopu 0,83333 za każdy miesiąc, pracuje od 15 października to ma za listopad i grudzień po 0,833 a za październik ? nierozumiem tego :-(
Pracownik pracuje po 4 godziny od poniedziałku do piątku.
I praca w zyciu na umowę o pracę - prawo do urlopu nabywa po przepracowaniu pełnego m-ca.

wymiar za 2018 - do końca roku przepracuje 2 pełne m-ce
20*1/2 et= 10 dni rocznie*1/12*2= 1,66 dnia za 2018 * 8 godz.= 13,28 godz. =13 godz. 20 min po zaokr.

14/11/18 nabywa prawo do 0,8333 dnia urlopu*8 godz.=6,66 godz.= 6 godz. 40 min
14/12/18 nabywa prawo do kolejnego urlopu 0,833 dnia

Skoro pracuje po 4 godz. to 13 godz. 20 min = 3 jego dni robocze + 1 godz. 20 min
Bardzo dziękuję !!!
Dopytam tylko czy jeśli pracownik miał trzymiesięczny staż u nas z PUP i na stażu pracował to nadal się to liczy jako pierwsza praca ?
Staż nie jest I pracą, tylko umowa o pracę. Ale staż wlicza się do okresu pracy, od którego zalezy wymiaru urlopu.

https://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/urlopy/54127,Czy-staz-jest-wliczany-do-okresu-od-ktorego-nalicza-sie-wymiar-urlopu-wypoczynkowego.html
Czyli nadal zostaje wyliczenie jak w kom 6 ?
Zależy, staż ma wpływ na okres pracy, od którego zależy wymiar urlopu przysługujący po przepracowaniu roku, a nic nie wiadomo jaki ten wymiar jest (20 czy 26 dni). Ja przyjęłam, że 20, bo to najczęstszy przypadek, ale to moje gdybanie.
Zależy, staż ma wpływ na okres pracy, od którego zależy wymiar urlopu przysługujący po przepracowaniu roku, a nic nie wiadomo jaki ten wymiar jest (20 czy 26 dni). Ja przyjęłam, że 20, bo to najczęstszy przypadek, ale to moje gdybanie.
Tak tak, osoba po liceum. wymiar 20 dni.
To ok, jak wyżej.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.