RZiS, Bilans - strata w roku poprzednim

Witam Pewnie dla wielu z Was moje pytanie wyda się banalne ale nigdy nie miałam do czynienia ze stratą w firmie i nie do końca wiem co robić. Za rok 2017 wyszła nam strata. W związku z tym nie powinnam płacić podatku który płaciłam i będzie do zwrotu za rok 2018. W związku z tym muszę wyksięgować zapłacony podatek za ubiegły rok. Podatek wyjdzie 0. I to księguje normalnie w księdze. Jako zwrot od US. Czy moje rozumowanie do tej pory jest dobre? A teraz chodzi mi o Rachunek i Bilans. Czy w tych dwóch zeznaniach w którymś punkcie odejmuję ową stratę? Czy tylko zysk brutto i netto będzie taki sam? Proszę o pomoc i dziękuję
Jaka forma prowadzenia przedsiebiorstwa
Spółka z oo
Połowę straty z 2017 można odliczyć już w styczniu 2018, stary za poprzedni rok nie ujmujemy w rachunku zysku i strat .start są jedynie odliczane w cit. Jeżeli dochód podatkowy za cały 2018 rok był mniejszy od połowy odliczonej stary z 2017 to także i w 2018 wyjdzie strata podatkowa, jeżeli dochód podatkowy za 2018 był wyższy od odliczonej połowy starty podatkowej to za 2018 wyjdzie zysk podatkowy. I trzeba pamietać że moze byc rózniva miedzy wynikiem bilansowym a podatkowym czy wystepuja nkup npp. i
Zaliczki zapłacone do distopada przeksiegowac z konta 871 na naleznosci z US oczywiscie z uwzglednieniem grudnia
Odnośnie zaliczek to tak zrobiłam.
Dochód za rok 2018 był 2434,83, a strata za rok 2017 to 13 177,94. To czy nie robię tak, że mogę odliczyć stratę tylko w kwocie 2434,83? Bo przecież i tak nie mam z czego odliczyć więcej.
Nkup i Npp nie występują
A składki zus wspólników jak sa ujmowane
Mozesz w 2018 odliczyc niewiecej jak połowe starty z 2017 oczywiście nie wiecej niż zysk anie dochód bo dochód to nie zawsze co dochód
Nie mamy obowiązku płacenia składek gdyż nie pobierają wynagrodzenia za funkcje
Dziękuję za pomoc
Ok
Kom. 4 - zaliczki zapłacone raczej nie "przeksięgować z konta 871 na należności od US", tylko zrobić wyksięgowanie z minusem z kont 87x/22x /o ile zaliczki były księgowane w trakcie roku/. I na koncie 22x powinno zostać saldo nadpłaconego podatku CIT.
Do komentarza 11 ja zaproponowałem storno czarne a komentarz 11 proponuje storno czerwone przecież to jest to samo wiec poco stwierdzenie raczej nie przeksięgować, a a jaka różnica jest miedzy przeksięgowaniem a wyksięgowaniem?
Ok, żadna
pasuje ?
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.