Leasin finansowy-wartość początkowa

Umowa leasingu finansowego maszyny obejmuje: 1) Opłata wstępna-16.060,60 (kapitał) 2) Odsetki 8.401,90 3) Suma rat kapitałowych 241.439,40 4) Prowizja 1287,50 5) Opłata za przeniesienie własności 2.575 6) Obsługa umowy 150 Proszę o pomoc w ustaleniu wartości początkowej (według mnie będzie to kwota z poz.1+poz.3)
Wartość początkowa to wartość przedmiotu leasingu z umowy
Dziękuję
Ww. opłaty zawiera również faktura-jak w związku z tym zaksięgować opłatę za przeniesienie własności)
Opłata za przeniesienie płatności to chyba jest końcowy wykup? To on powinien być częścią wartości pocz z umowy.

http://www.leasingfinansowy.pl/artykul,3773,ewidencja-oplat-w-leasingu-finansowym.html
Generalnie na wartość z umowy powinna składac się opł. wstępna + raty+ wykup
Raty kapitałowe oczywiście
Pytasz w dziale podatkowym to zgodnie z pdop wart pocz. zwiekszaja inne wydatki poniesione do dnia wprowadzenia sprzętu do ewid. śr. trw. związane z nabycie, bo leas. finans= nabycie, w przeciwieństwie do leas. operacyjnego=najem.

https://www.podatki.biz/artykuly/wartosc-poczatkowa-srodka-trwalego-w-leasingu-finansowym_4_22162.htm
W umowie jest zapis: podstawą do amortyzacji jest kwota 257500 ( tj. poz. 1+poz.3), choć w literaturze tematu spotkałem się ze stanowiskami że do wart. poczt. zaliczamy wszystkie inne wydatki poniesione do dnia wprow. do ewi. śr. trw. dlatego zastanawiam się nad poz. 4, 5 i 6
8> no tak, ale zwiększenie wartości początkowej o inne koszty związane z zakupem, typu prowizja czy opłaty, poniesione przed wprowadzeniem maszyny do ewidencji śr. trw. dotyczy wart. pocz. podatkowej, a nie bilansowej, no chyba, że w polit rachunkowości zapisze się, e stosuje się podejście podatkowe.
tu jest tabelka porównawcza

https://ksiegowosc.infor.pl/vademecum/standardy-rachunkowosci/71953,Wartosc-poczatkowa-srodkow-trwalych.html

Co do opłaty 5 to zależy czy jest ona ujęta w harmonogramie opłat czy nie.
http://www.podatki.egospodarka.pl/42505,Faktura-konczaca-leasing-finansowy-w-ksiegach,1,65,1.html

http://www.podatki.egospodarka.pl/87465,Wartosc-poczatkowa-gdy-leasing-finansowy,1,68,1.html

http://www.podatki.egospodarka.pl/137793,Wartosc-poczatkowa-srodka-trwalego-w-leasingu-finansowym,1,70,1.html
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.