Zakupy finansowane z ZFŚS

Spółka w 2018 posiada 100 tyś na ZFGŚS chce sfinansować wydatki z 2018 na kwotę 120 tyś , czy może 20 tyś rozliczyć ze składki która przypada na rok 2019, tzn. w 2018 zawiesić np. na RMK a potem w 2019 ze składki ?
Chodzi o zfśs?
Tak zfśs z rozpędu wpisało mi się inaczej
Na początku roku masz do dyspozycji 100tys i dysponujesz kasą zgodnie z Waszym regulaminem zfśs, po odpisie i przelewie w 2019r FS się zwiększy, nie wiem co masz na myśli pisząc o finansowaniu wydatków /jakich? /i co ma z tym wspólnego konto RMK, bo zfśs ono nie dotyczy
Chodzi o to że w 2018 na zfśs jest 100 tyś, spółka w 2018 wyposażyła budynek dla pracowników wydając 120 tyś i chcą całość pokryć ze środków zfśs a w 2018 mają tam tylko 100tyś i chcą resztę pokryć ze składki na 2019, o RMK pomyślałam bo muszę jakoś zaksięgować fakturę kosztową z 2018, bo zarząd nie chce by ta różnica 20 tyś była kosztem 2019 roku , wiem kombinacja i masło maślane ale zastanawiam się czy można wydawać więcej niż się ma i odliczać to sobie z przyszłych składek
Tego nie można finansować z zfśs, przecież w ustawie o zfśs masz napisane na co można ten fundusz przeznaczyć, robicie niezgodnie z przepisami.
A jakie to wyposażenie budynku poczyniono ze środków socjalnych ?
120 tysięcy zł spółka miała na rachunku ZFŚS czy pożyczyła z konta obrotowego ?
Wydatki z Funduszu Socjalnego przecież nie są kosztem up, bo przelany odpis jest kup.
Moim zdaniem całą fakturę należy zaksięgować na obciążenie ZFŚS, i na koniec roku powstanie "należność" od Funduszu, która przejdzie na 2019 rok.
W ustawie jest chyba art, który mówi, że zarządzajacy zfśs podlega karze grzywny, jeżeli FS nie jest wykorzystywany zgodnie z ustawą i regulaminem zfśs
Wiem, ale zarząd i gł. księgowa uważają inaczej, ja chce tylko wiedzieć czy można wydać więcej niż się ma na zfss z założeniem że pokryją to przyszłe składki
Kom. 6,czy uważasz, że można jakiś budynek wyposażać z zfśs? To są pieniądze pracowników i myślę że takich rzeczy nie wolno robic
Wydatki z zfśs nie są kup, a gł księgowa nie wie jak to zrobić?
No gł. księgowy nie wie, zlecił młodszemu by to znalazł...
Żadnego wyposażenia budynku nie można sfinansować z ZFŚS, chyba, że budynek jest do rekreacji i wypoczynku pracowników.
Wtedy łóżka, materace, sprzęt do ćwiczeń itd....można.
Wydajesz tylko to co masz na r-ku
Kom. 12,trafne spostrzeżenie, ale tego nie wiemy
Tak założenie jest takie że budynek jest do użytku pracowników, wczasy, rekreacja
Kom. 9 - faktycznie, trochę się tu zagalopowałam.

Ale gdyby wydatki dotyczyły świadczeń i byłyby większe niż saldo konta 85x , to robi się tak jak napisałam. U nas też kiedyś wystąpiła taka należność od FS.
Kom. 15 - napisz coś więcej
Budynek jest ŚT pracodawcy, pracownicy faktycznie mają z niego korzystać czy tylko np. zarząd spółki na swoje potrzeby ?
Kom.13 Zosia57 a jest na to jakiś przepis ?
No a jak wydasz więcej niż masz?
Na to przepisu chyba nie potrzeba bo "z pustego nawet Salomon" nie maleje.
Zaksięgujesz na 8** i 1** jak? Z minusem na koncie bankowym?
Skąd resztę?
No tak, chyba że to jest ośrodek wczasowy dla pracowników
Nie z minusem na koncie bankowym, chcą cześć sfinansować że środków własnych a w 2019 sobie to potrącic z odpisu
Na początku danego roku robi się preliminarz przychodów i wydatków, wydatki nie mogą być większe od wydatków, powinno być wszystko zapisane w regulaminie zfśś jaki u was obowiązuje

wydatki zfśs - to u ciebie te 120 tys.
przychody zfśs - to odpis podstawowy w nowym roku + stan śr.pieniężnych rachunku bankowego zfśs + BO innych należności funduszu jeśli masz (sprawdź jakie konta wiąża się z uciebie z działalnością zfśs

faktury na 120 tys nie są kosztem - tak jak tutaj pisano i nie przysługuje odliczenie vatu naliczonego od tych zakupów
Miało być: wydatki zfśs nie mogą być większe od przychodów funduszu
FV są kosztem, ale kosztem Funduszu
Kosztem jest przelany odpis na zfśs, natomiast wydatki zmniejszają ten odpis
Czyli konto 85x
Po stronie Wn konta 85 księguje się wykorzystanie środków ZFŚS na działalność socjalną (potocznie koszty tegoż funduszu) z kontem przeciwstawnym Wydatki 1**
Nie piszę przecież o kosztach w ujęciu podatkowym.
Proszę nie rozdrabniać wpisów, aby pokazać że "moje jest mojsze"
Z mojej strony nigdy nie jest tak że "moje jest mojsze" jeżeli tak uważasz to jesteś w błędzie
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.