POMOCY PLISSS! Jak zakwalifikować w KST

Kupiłem łyzkę do ladowarki teleskopowei i do tego korkodyla - osprzet do jakiego kŚT zakwalifikować ten osprzęt? Koszt netto 5500 i 5700 . Ładowarka jest w leasingu? Proszę o pomoc. Interpretacja w Urzedzie Statystycznym do 30 dni!
KPIR czy KH
KPiR
Według mnie będzie to inwestycja w obcy środek trwały / ładowarka nie jest na chwilę obecną Twoją własnością /.

http://www.leasingoperacyjny.pl/artykul,1991,ulepszenie-przedmiotu-leasingu-operacyjnego.html
No nie jest. Tylko mam dylemat do jakiej grupy zaliczyć tę łyżkę i krokodyla?
Gr 8 ?? i jak TY płacilas to Twoje
Do 8 i wtedy w deklaracji też ująć w pozycji zakup środków trwałych
Czy to będzie 808 POZOSTAŁE NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, RUCHOMOŚCI I WYPOSAŻENIE, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE ?
Dalej obstaję przy tym co napisałam w kom.3..Nie ustalasz grupy według KŚT.
W ewidencji środków trwałych wpisujesz jako INWESTYCJA W OBCE ŚRODKI TRWAŁE.Za wartość początkową przyjmujesz wartość 5500+5700 / jest powyżej 10 tyś./.Amortyzujesz zgodnie z Art.22 j ust.4 p.2 : Art.22 j ust.1 p.1 i 2.
Jeśli nadal będziesz inwestował w koparkę to wszystkie wydatki poniesione w trakcie roku powyżej 10 tyś.łącznie zwiększą wartość inwestycji w obcym środku trwałym.Jeśli wydatki łączne w roku nie przekroczą kwoty 10 tyś. zaksięgujesz bezpośrednio w koszty.
A może to leasing finansowy...wtedy amortyzujemy
Kom.9.
Był już post Syfonka odnośnie tego problemu i tam wyraźnie jest napisane ,że to leasing operacyjny.
,,Zakup osprzętu! [1201842],,
Gdyby jednak był to leasing finansowy to powinno nastąpić zwiększenie wartości środka trwałego jako ulepszenie / wydatek powyżej 10 tyś. / a nie potraktowanie osprzętu jako odrębny środek trwały.
Dziękuję za informacje. Czyli muszę zsumować te kwoty? i wtedy amortyzować , a nie moge od razu w koszty?
Jeśli dany składnik majątku spełnia definicję zawartą w art. 22a, mimo iż jego wartość jest mniejsza niż 10000 zł, podatnik - w kwestii podatkowego rozliczenia zakupu - ma do wyboru trzy możliwości:

wprowadzić składnik do ewidencji środków trwałych i dokonywać planowych odpisów amortyzacyjnych w ustalonym okresie amortyzacji;
wprowadzić do ewidencji środków trwałych jako składnik o niskiej jednostkowej wartości z możliwością dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego w miesiącu oddania do używania lub w miesiącu następnym (art. 22f ust. 3 UPDOF);
nie zaliczać składnika majątku o niskiej wartości do ewidencji środków trwałych, a wydatek na jego zakup zaksięgować bezpośrednio w koszty, w miesiącu oddania do użytkowania (art. 22d ust. 1 UPDOF).
Zatem jak to się ma do mojej sytuacji?


Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-srodek-trwaly-czy-wyposazenie
Asiek79 - dlaczego mam sumować te zakupy? Każdy z nich służy do innych czynności. Zakupione osprzęty od różnych firm. To tak jakby kupić ciągnik i do niego za 2 miesiące widły czy one wtedy zwiekszają środkek trwały?
Gdybym yzkę kupiła w grudniu a krodkodyla w marcu to wtedy też wpsiuję je razem - i zwiekszam wartość środka trwałego. trochę to nielogiczne. Zarówno łyzka służy co innych prac oraz krokodyl do innych.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.