Pismo do lekarza okres zasiłkowy

Cześć Czy macie może wzór pisma do lekarza w sprawie opinii, czy Pracownik odzyskał zdolność pomiędzy kolejnymi zwolnieniami? Pracownik chory od 02.2018 do 06.2018 później przerwa, ponad 60 dni , (niestety pracownik nie poszedł na badania lekarskie, aby potwierdzić zdolność) poszedł na urlop na kilka miesięcy i znowu nowe L4 od 09.2018. Chce napisać do lekarza, czy pomiędzy zwolnieniami uzyskał zdolność, ale nie wiem, jak takie pismo powinno wyglądać, i czy rzeczywiście lekarz odpisze?ma taki obowiązek?
A kto MU udzielił urlopu? najpierw LMP a później urlop
NIE do lekarza tylko do ZUS

ZAS63
Sorry ZAS 64

http://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/formularze-dla-pracodawcy/-/publisher/details/2/wniosek-zas-64/ZAS_64
Nie chce tu roztrząsać historii, kto mu udzielił, był urlop i tyle. Nie na wszystkie decyzje mamy wpływ, chyba się zgodzisz?

właśnie sie zastanawiam, czy jak wysle wniosek zus-64 to czy ZUS nie bedzie wymagał potwierdzenia zdolnosci do pracy, których pracownik nie zrobił, skierowanie oczywiście otrzymał.
Ktoś miał taki przypadek?
Osobiscie, tylko na forum spotykam sie z ostrzezeniami, by nie dawac urlopu po chorbie bez badan
linki w lamany sposob podane, bo konto-gosc mam
sprawdz artykulu takie jak
rp . pl Urlop-wypoczynkowy-bez-badan-po-dlugiej-chorobie-to-ryzyko
portalkadrowy urlop-po-dlugiej-chorobie-bez-badan-kontrolnych-kiedy-mozna-go-udzielic-a-kiedy-nie-17285
Dotychczasowe orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz praktyka wskazywały na brak konieczności legitymowania się ważnymi badaniami lekarskimi w czasie urlopu wypoczynkowego. Wyrok Sądu Najwyższego z 9 marca 2011 r. (II PK 240/10) wskazywał, że pracownica, która po okresie niezdolności do pracy z powodu choroby w czasie ciąży nie musi odbyć badań lekarskich przed rozpoczęciem korzystania z urlopu wypoczynkowego wykorzystywanego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim.

Jednakże w wyroku z 26 października 2016 r. (II PK 9/16), Sąd Najwyższy wskazał, że gdy po zakończeniu długotrwałego zwolnienia lekarskiego pracownik przechodzi na urlop wypoczynkowy konieczne jest uprzednie skierowanie go na dania kontrolne do lekarza medycyny pracy. Zdaniem Sądu wystąpienie niezdolności do pracy wyklucza bowiem możliwość skorzystania z urlopu wypoczynkowego.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.