Zwolnienie do terminu porodu - co dalej?

Termin porodu mam na 21.01.2019, do tego dnia lekarz wystawił mi zwolnienie. Powiedział, że jeżeli nie urodzę do tego dnia to dalej nie może mi wystawić już zwolnienia tylko muszę od dnia kolejnego iść już na macierzyński. Czy faktycznie tak jest, nie mogę być na zwolnieniu do faktycznego porodu?
Nie daj się zbałamucić lekarzowi, jak nie urodzisz to w tym dniu idź do niego po e-ZLa jak nie wystawi to niech da zaśwa. o ukończonym leczeniu.
Zobaczysz zadziała...
Zobaczysz zadziała...
Tak, jak w kom.1
do wzięcia macierzyńskiego przed porodem NIKT nie ma prawa Cię zmuszać ani nawet zachęcać
lekarz natomiast ma obowiązek wystawić ZLA jeśli uzna, ze Twój stan zdrowia nie pozwala na wykonywanie pracy
jeśli nie chce wystawić ZLA to poproś o zaświadczenie, że możesz wrócić do pracy, bo na macierzyński nie chcesz jeszcze iść i NIE MUSISZ - pamiętaj racja jest po Twojej stronie

lekarze mają jakiś prikaz z ZUS, żeby wysyłać na macierzyński, bo wtedy zawzse te kilka dni mneij chorobowego do wypłaty....

jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę rodzących to robią się niezłe oszczędności :)
A i to samo tyczy sytuacji gdy np. 22.01 trafisz do szpitala a urodzisz nie od razu tylko po kilku dniach - szpital też MOŻE próbowaĆ Cię zbyć i nie będzie chciał wystawić ZLA na te dni przed porodem - zapamiętaj, że w takiej sytuacji nawet po czasie możesz od szpitala żądać ZLA za okres pobytu przed porodem, nie daj się zbyć, ze niby już za dużo czasu minęło od tego (że niby 3 dni wstecz mogą wystawić itp itd - nie prawda)
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, teraz już wiem jak działać, gdyby taka sytuacja miała miejsce :)
Dokładnie, jak nie dale ZLa no tzn że wracasz do pracy i niech daje w takim razie zaśw. o ukończonym leczeniu, przy chorobowym ponad 30 dni musi...
będzie w kropce.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.