Macierzyńskie a chorobowe

Witam serdecznie czy jezeli konczy mi się macierzyńskie w zusie moge pojsc jeszcze na chorobowe i otrzymywać chorobowe z ZUSU?
Tak
Dodam- o ile przerejestrujesz sie do społecznych w ciągu 7 dni od końca macierzyńskiego
Jak sie przwrejestrowac?
Dobrze ale lekarz wysyla twraz elektronicznie to mam podac jakie dane do chorobowego?
Zaraz - pytasz jako osoba prowadzaca DG - czy jako pracownik?
Pracownik
Tak później załapałam / pisałam o osobie prowadzacej DG

po macierz./rodz. - jak będziesz chora to idziesz do lekarza po zwolnienie
moze to byc juz pierwszego dnia w ktorym powinnas po macierz./rodz. stawic sie do pracy
mozesz tez iśc na opieke nad chorym dzieckiem / masz limit 60 dni w roku

możesz też wybrac 2 dni dla matki / art.188
Rozumiem.

Tylko że ja nie jestem zatrudniona w pracy skończyła mi się umowa i przyszłam do ZUSu Czy jest taka możliwość że po prostu pójdę na chorobowe z powodu kregoslupu. Czy ZUS będzie wypłacać pieniądze za chorobowe nie będąc nigdzie zatrudniona
No to problem
skoro już nie pracujesz/nie jesteś ubezpieczona - a tylko ZUS wypłaca zasiłek macierzyński
nie będziesz miała prawa do zasilku chorobowego bo nie podlegasz na te chwile pod ubezpieczenie chorobowe (ani obowiązkowo ani dobrowolnie)
A jeżeli bede placic sama jakies ubezpieczenie prywatnie?
To tez nic nie da - jak będziesz płacic prywatne to i tak nie będziesz podlegała pod ubezp. chorobowe

musiałabyś sie gdzieś zatrudnic / najlepiej na etat i miec prawo do świadczeń z ubez. chorobowego
A w urzędzie pracy pomoga mi jakos czy nie bardzo.
Tak w skrócie...

rejestracja w UP da Ci tylko ubezpieczenie zdrowotne czyli darmowy lekarz szpital itp

natomiast zasiłek chorobowy idzie z ubezpieczenia chorobowego, które mają tylko pracownicy, zleceniobiorcy lub prowadzący dg
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.