Listy obecności od 2019

Jakie listy obecności zastosować obecnie mamy tylko imię i nazwisko oraz podpis pracownika, skoro ewiedencja czasu pracy ma być aż tak dokładna od 2019 roku to czy wprowadzić listę obecności od godz do godz i podpis jakie macie w stosunku do RODO listy obecności wszyscy pracownicy na jednej czy dla każdego pracownika oddzielna lista - czy trzeba mieć jakieś zgody od pracowników jeśli wszyscy na jednej
Wszyscy na jednej podpisują , a w ewidencji czasu pracy od -do
Dokładnie, choć na szkoleniu ostatnio mówili że dla każdego pracownika osobno ma być, bo jak po zakonczeniu stosunku pracy i po trzymaniu 10 lat dokumentacji pracowniczej pracownik przyjdzie po dokumenty to dostanie tą listę na której on się podpisał a nie widzi innych pracowników, bo rodo
..a w ewidencji czasu pracy od -do" ..
ta zmiana od 2019 r ?
bo do tej pory wpisywałam tylko liczbę godzin - np.8
było dobrze ?
Ell tak zmiana od 2019
Szkoleniowec sugerował że teraz cieżko bedzie roczną prowadzić lepiej podzielic sobie ewidencję ze względu na te od... do....
Do komentarz nr 3:
A z którego przepisu wynika ta zmiania odnośnie wpisywania w ewidencji czasu pracy od ...do...??
Weszły juz te zmiany?
Tak rozporządzenie MRPiPS z 10/12/2018 Dz.U. POZ 2369 ust 6
Czy w ewidencji czasu pracy pracownika coś jeszcze się zmieniło oprócz wpisywania godzin pracy od - do ( zamiast wcześniej liczbę godzin ) ?
Jutro dam znać jak zerknę w materiały szkoleniowe
Ok

dzieki
Było coś w tych materiałach szkoleniowych na ten temat?????
Czy liste obecnosci podpisuje sie rano rozpoczynając prace a kończąc podpisuje sie do ktorej godziny czy jak rozpoczynamy prace podpisujemy odrazu od-do
Ewidencja czasu pracy dla każdego osobno ale lista obecności może być jedna dla wszystkich. Lista obecności nie jest dokumentacja pracowniczą, umieszczamy tam tylko imię i nazwisko,a nieobecności w liście zaznaczamy jako nieobecność a nie opisujemy "urlop, chorobowe" itp.
A jak ktoś ma delegację to podpisuje Wam się na liście obecności a w ewidencji czasu pracy sobie zaznaczacie podróż służbową?
A jak my mamy kilka sklepów to musi być lista obecności na każdym sklepie , a ewidencję czasu pracy ? tez na sklepach czy tylko w biurze osoba zajmująca się kadrami
A jak my mamy kilka sklepów to musi być lista obecności na każdym sklepie , a ewidencję czasu pracy ? tez na sklepach czy tylko w biurze osoba zajmująca się kadrami
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.