Badanie samochodu na OSKP pod katem wpisu PIT

Czy robił ktoś badanie samochodu osobowego z jednym rzędem siedzeń i częścią załadunkową pod kątem spełnienia wymagań ustawy o PDOF. Czy któraś stacja w Krakowie przeprowadza takie badanie?
Na infolinii KIS pani mi najpierw powiedziała, że wystarczy VAT-1 by zaliczać 100% wydatków w kup, ale gdy jej zasiałam niepokój - że MF odpowiedziało redakcji Gofina, że musi być zapis z podaniem podstawy prawnej updof dla celów jednorazowej amortyzacji, to połączyła się z expertem i po rozmowie z nim zmieniła zdanie, że jednak musi być wpis art. 5d ust. 1 updof na tym zaświadczeniu również by zaliczać 100% wyd. w kup.
Oczywiście gościu z OSKP - jest bardzo zaskoczony i nic na ten temat nie wie....
Też dzwoniłam do KIP, odpowiedź że musi być badanie pod kątem spełnienia warunków art. 5a pkt 19a lit a lub b, lub aby zaliczać w koszty 100% wydatków jeżeli brak będzie tego badania to należy prowadzić kilometówkę do celów VAT, choć samochód ma VAT-1 - jakaś paranoja. W każdym razie robię badanie PIT, znalazłam stacje OSKP która je robi.
Paranoja totalna :((((( zanim stacje się ogarną... ten facet był zupełnie zielony, mówił, że ich to nie dotyczy :D ....
U mnie tez - wygoniłam wszystkich do OSKP na wpis dla PIT i zong
stacje robią wielkie oczy że nic o tym nie wiedzą - nie chcą ich robic
... a w innej stacji kontroli wiedzą :-)

51 zł i nowe badanie muszą zrobić, no cóż kasy im trochę wpadnie :)
A ciekawe czy wydz. komunik. bierze kasę za wpis do dow. rej. ???
Wie ktoś?
Badanie zrobione:
"Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla art. 5a pkt 19a lit a ustawy z dnia 25 lipca 199r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016r poz. 2032 z późn. zm. " :)))))
Gdzie w Krk taki wpis??
Kom.8

w dow. rejestr. tez udało ci się zrobić wpis / pieczatke dla PIT?
9

Na zaświadczeniu z oskp dla celów pit - aby w kup ujmować 100% wydatków na eksploat pojazdów.
A czy redakcja Gofinu, będzie występowała z zapytaniem do MF?
12

ale w jakiej sprawie?
Przeczytaj kom. 1
Czyli reasumując pojazdy dostawcze o dmc do 3,5 Mg muszą mieć w dow.rej. np. VAT-1 aby odliczać 100% VAT oraz wpis z art. z updof by zaliczać w koszty 100%.

Tak?
Na to wyglada że tak
Dzięki :)
7

Wydział komunikacji nie pobiera opłaty za wpis do dowodu
W krakowie na zawiłej 52
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.