Brak badania PIT sam. do 3,5 a rok 2019

1. Drodzy forumowicze, czy wyjsciem obejsciem na brak badan dla podatku dochodwego dla wszelkich busow itd do 3,5 tony jest zaczecie robienia kilometrowki takie jak do celow VAT ? 2. NIgdzie sie tego nie zglasza wtedy prawda ? 3. Bo badan stacje nie wydaja tych do PIT a PIT b a rok 2019 sie zbliza, i zeby zaliczac w koszty 100 % trzeba miec to badanie ? Nie wystarcza samo wbicie w dowodzie ze ciezarowy skoro do 3,5 tony to nawet bus musi miec badanie i wpis w dowodzie z tylu ?
Samochód ciężarowy do 3,5t od 2019 [1195901]
Dziekuje,
jednak nie ma tam informacji o kilometrowce. Czytalem ze jak jest osobowy ale sie prowadzi kilometrowke taka jak dla celow VAT - i jej sie wtedy nie zglasza do US

( czyli na przyklad skoro byl Vat 2 np to sie nie zglaszalo VAt 26)

to od 2019 mozna nadal moc odliczac 100 % kosztow pomimo braku badania ze auto jest ciezarowe

czy to prawda ?
Tak pod warunkiem zgłoszenia VAT-26, dla samochodow osobowych tylko to upoważnia do odliczenia 100% VAT. Jesli nie, to badanie dla PIT, jesli nie to 75% kosztow lub 100% na podstawie wbitego vatu-1 i optymistyczne podejście ze kontroler bedzie uważał tak jak my.
Wydaje mi się że jak wbite VAT 1 albo VAT 2 to nie na tej podstawie 100 w koszt

Tylko trzeba zaprowadzić kilometrówkę i na tej.podstawie
Ale tego.nie zgłaszamy.
To jak to w końcu jest?? Mam dwa auta w firmie (VAT-1 , dwuosobowe z kratką COMBO VAT i CORSA VAN), na stacji diagnostycznej wpomnieli, że trzeba zrobić jakieś dodatkowe badanie za 50zł do celów PIT (lub CIT) i potem wbić w dowód, ale że to tamo badanie co do VAT , więc jeśli spełniał VAT-1 to spełnia PIT. Co mam zrobić by było prawidłowo??
Zrobic dod. bad. tech dla PIT + wpis w dow.rej. PITa
To gdzieś jest czarno na białym napisane ? Jakaś ustawa ? Interpretacja?
Uopdf
art. 5d. Spełnienie wymagań dla pojazdów samochodowych określonych w:
1) art. 5a pkt 19a lit. a i b stwierdza się na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów, potwierdzonego zaświadczeniem wydanym przez tę stację, oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu zawierającego odpowiednią adnotację o spełnieniu tych wymagań;
2) art. 5a pkt 19a lit. c stwierdza się na podstawie dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

przepis funkcjonuje juz od dłuższego czasu ale jakoś nikt się nim nie przejmował bo koszty były 100% a nie 75%
Witam
Czegoś nie rozumiem. Skąd się wzięła informacja o konieczności wpisu CIT/PIT w dowodzie? W CIT art. 16 ust. 1 nowy pkt 51 mówi, że ...jeżeli samochód osobowy jest wykorzystywany również do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą prowadzoną przez podatnika.... przecież nasze samochody osobowo/ciężarowe (VAT z wpisem) są wyłącznie wykorzystywane dla celów związanych z działalnością gospodarczą.
Poza tym dlaczego prowadzić EPP skoro art. 16 ust 5g jest: " Przepisu ust. 5f nie stosuje się, jeżeli podatnik na podstawie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług nie jest obowiązany do prowadzenia takiej ewidencji...."
C.d.
Moje wnioski są następujące: skoro grupa samochodów osobowych ma odpowiedni wpisy VAT w dowodzie+zaświadczenie to deklarowaliśmy ich wykorzystanie jak samochodów ciężarowych wyłącznie na cele związane z działalnością gospodarczą nie mieszane, nie ma zastosowanie ograniczenie KUP, dodatkowo przepisy VAT zwalniają nasz konieczności EPP dla celów podatku dochodowego CIT, nie analizowałem dochodowego.
Nie analizowałam podatku dochodowego PIT, ale podejrzewam, że rozwiązanie analogiczne
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.