Zajęcie komornicze niealimentacyjne a kilka wypłat w miesiącu

Pracownik ma zajęcie komornicze niealimentacyjne. W grudniu mam wypłatę nagrody (takie premie świąteczne) - 1200,00 zł brutto płatną 12.12.2018 oraz będę miała wynagrodzenie płatne 27.12.2018 r. 3520,00 zł brutto Jak postąpić w tym przypadku z potrąceniem? Czy w takim przypadku stosuję jedną kwotę wolną od potrąceń? Czy z z nagrody powinnam zsumować wynagrodzenia i wyciągnąć kwotę wolną? Potrącić całą nagrodę czy tylko 1/2?
... Jak postąpić w tym przypadku z potrąceniem? ...
sumujesz kwote netto z obu l.płac i od sumy wyliczasz zajęcie komornicze / zostawiając kwote wolną
Ale z nagrody mogę nie więcej niż połowę? a resztę z wynagrodzenia za pracę? tak aby z sumy tych dwóch wypłat netto została minimalna netto, zgadza sie?>
Jesli nagroda nie podlega pod art. 87 § 5 kp, to potrącenie na zasadach ogólnych;
suma wypłat max 50% netto, do kwoty wolnej
Mam w regulaminie - w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia tworzy się fundusz nagród....". "Nagrody uznaniowe mogą być przyznawane w terminach ważnych świąt, uroczystości i innych wydarzeń organizowanych przez gminę".
Czyli chyba trzeba to podciągnąć pod art. 87 § 5 kp... z tym, że to jest niealimentacyjne...
czyli 836,29 (nagroda) + 2519,04 (wyn.) = 3355,33
3355,33-1530,00=1825,33>1677,67 (max potracenie)
czyli mogę potrącić 1677,67

tylko pytanie jak fizycznie dokonać potrącenia czy połowę nagrody i resztę z wynagrodzenia czy całą nagrodę i resztę w wynagrodzenia?
Kom.4
Jezu! A co tu masz napisane??? "suma wypłat max 50% netto, do kwoty wolnej "
Po co te nerwy? spokojnie, zwyczajnie pytam! lubię łopatologicznie :)
Wesołych - wszystkim :)
Żadne nerwy :)
Bardziej łopatologicznie się nie da
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.