Zwolnienie lekarskie wlasciciela

Właściciel przebywał w sanatorium, na ten okres przedstawił zwolnienie lekarskie. Sporządziłam RSA z kodem 313, do RCA wpisałam podstawę składek (ok.700 zł.) po pomniejszeniu o okres zwolnienia, wyświetla mi się komunikat, że podstawa nieprawidłowa, co zrobić?? Bardzo proszę o pomoc.
A czy ZUS wypłacił zasiłek za ten okres? Dopiero jak będzie pozytywna decyzja i wypłata zasiłku to należy zrobić korektę wstecz deklaracji za dany okres.
Zawsze rozliczałem zwolnienia na bieżąco i nigdy nie miałem problemu. Zasiłek chorobowy nie zależy od dobrej woli ZUS tylko wynika z przepisów, więc rozliczanie go poprzez korekty wydaje się zbędnym kłopotem, również z podatkiem dochodowym.
Jak w kom.2

jak tylko wie że ma prawo do świadczeń chorobowych (płaci w terminie i w prawidłowych kwotach) = moze popniejszyc podstawy i skladki na bieżąco
nie musi czekać aż ZUS wyplaci kasę za chorobowe
Bardzo dziękuję za wypowiedzi, jednak bardzo proszę o podpowiedź,tak jak pisałam powyżej, co robię żle skoro ten komunikat, się wyświetla ("podstawa nieprawidłowa"). Czy go zignorować???
To jest tylko komunikat (upierdliwy) żeby sprawdzic czy podstawy składek sa prawidłowe / tak sie właśnie dzieje przy pomniejszeniu podstawy na chorobowym
- jezeli sa prawidłowe - zignoruj go i wyslij zestaw
Serdecznie dziękuję. :-)
Kom.2/ kom.3 //może macie szczęście w swoich placówkach ZUS bo ogólnie ZUS stoi na stanowisku:
1.,,Zanim ZUS wyda decyzję...
Do czasu kiedy przedsiębiorca nie otrzyma z ZUS decyzji o tym, że ma prawo do zasiłku chorobowego i że zostanie on mu wypłacony, rozliczenie chorego przedsiębiorcy z ZUS wyglądają tak samo jak zwykle. Nie ma tu znaczenia, że prowadzący działalność przebywa na chorobowym. ZUS-DRA opłacane jest jak co miesiąc.,,
2.Wydanie decyzji i wypłata wynagrodzenia
Dopiero w momencie, w którym ZUS potwierdzi zasadność chorobowego przedsiębiorca dokonuje korekty rozliczenia za miesiąc, w którym przebywał na chorobowym. Natomiast należy mieć na uwadze, że za okres bieżący (czyli miesiąc w którym wydano decyzję i wypłacono zasiłek) deklaracja ZUS-DRA składana jest zgodnie z zasadami ogólnymi. Wypłata zasiłku będzie bowiem uwzględniona w korekcie deklaracji.,,,
(7) A gdzie można znaleźć takie stanowisko ZUS ? Przecież zasiłek chorobowy nie jest uznaniowy.
A jaka składkę uwzględniasz w koszach do obliczenia podatku dochodowego?
Od lakom.7

od lat tak robię (u klientów co do których mam 100% pewność że płaca składki w terminie i w prawidłowych kwotach = maja prawo do zasiłku) i nie ma z tym problemu
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.