Kasa fiskalna a terminy ewidencjonowania sprzedaży (nie vatowiec)

Jak wygląda sytuacja w której płatność za zamówioną usługę jest płacona w ratach ?
Klient ma zapis w Umowie o świadczenie usług :
1. Klient nabywa pakiet kompleksowy, na który składa się 10 sesji treningowych.
2. Ważność nabytego pakietu to 3 m-ce.Termin ważności pakietu rozpoczyna swój bieg w dniu zawarcia umowy.
3. Klient zapłaci z góry wynagrodzenie za nabyty pakiet w dniu zawarcia niniejszej umowy. Brak zapłaty całości wynagrodzenia z góry powoduje, że niniejszą umowę uważa się za niezawartą.

… ale ...

zapłaty następują jednak w "ratach" czyli w dniu podpisania umowy klient płaci 300 zł, za jakiś czas kolejne 300 zł aż zapłaci łącznie 1200 zł które obejmowała usługa ?
Analizując przepis:
Art. 14. 1. Za przychód z działalności, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3, uważa się kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane,

1c. Za datę powstania przychodu, o którym mowa w ust. 1, uważa się, z zastrzeżeniem ust. 1e, 1h i 1i, dzień wydania rzeczy, zbycia prawa majątkowego lub wykonania usługi, albo częściowego wykonania usługi, nie później niż dzień:
1) wystawienia faktury albo
2) uregulowania należności.
Czyli co, w dni dzisiejszym chłopek wbija na kasę fiskalną te 300 zł które w dniu podpisania umowy otrzymał, czy pełną kwotą 1200 zł … jednak z drugiej strony klient nie powinien otrzymać paragonu na 1200 zł bo nie zapłacił tej kwoty, a znowu jak nie otrzyma paragonu to naraża się na mandat
Na kasie całość. Forma ratalna nie ma znaczenia. Obowiązek zapłaty jako zobowiązanie bez względu na to czy pacjent wykorzysta czy nie wynika z umowy.
Na kasę nabija "raty". Powinien mieć na kasie osobną pozycję nazwaną "zaliczka". Cały przychód zaksięguje dopiero gdy otrzyma ostatnią ratę.
Art.14.1 dotyczy sytuacji gdy wystawisz fv, wykonasz usługę albo wydasz towar a klient nie zapłaci.
Ale może niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.
Kom.4 Darek czyli klient ma otrzymac paragon na pelna kwote mimo ze zaplacil tylko 300zl?
Kasa fiskalna nie służy do ewidencji przyjętej gotówki tylko do ewidencji sprzedaży . Należny ustalić datę powstania przychodu z umowy.
Klient zapłaci z góry wynagrodzenie za nabyty pakiet w dniu zawarcia niniejszej umowy. Brak zapłaty całości wynagrodzenia z góry powoduje, że niniejszą umowę uważa się za niezawartą. ( data powstania przychodu to data zwarcia umowy przy zapalcie całości )
Brak całości wpłaty powoduje nieważność umowy a jednak dochodzi do płatności ratalnej i wg pkt 3 umowa jest nieważna . Jeden zapis wyklucza drugi .

1) przychód powstaje w na koniec każdego miesiąca ustalając ze usługa rozliczana jest w okresach miesięcznych ( 3 x 300) usługa faktycznie wykonana
2) przychód powstaje jednorazowo na koniec wykonania usługi 1200 zł
lub przychód powstaje z datą wpłaty przy czym wpłata nie podlega zwrotowi wg umowy nawet jeśli nie skorzysta ze zaświadczenia ( pod warunkiem że data zapłaty jest wcześniejsza niż data wykonania usługi)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.