Ile ryczałtu trzeba zapł?

Wynajem, ryczałt na 8,5% (ja i mój mąż) ja co m-c mam przychód 10 tys. mój mąż tylko w styczniu 500 zł. ile ryczałtu trzeba zapłacić za październik? jest pow. 100 tys.
Najem rozliczacie po połowie i każde jest na ryczałcie??
macie go od poczatku roku?
Ja mam swój najem 10 tys. x 10 m-cy
a maż ma swój tylko w styczniu 500 zł.
oboje płacimy ryczałt z wynajmu
Najem od początku roku
Ale po połowie? / dlaczego mąż ma tylko w styczniu 500zł?
Ja rozliczam swój najem, który jest moim majątkiem prywatnym
mąż za nas oboje rozlicza 500 zł. sam - tylko w styczniu (to najem kilku metrów działki)
Art.12 / ust. o rycz.

3) 8,5%:

a) przychodów, o których mowa w art. 6 ust. 1a,(czyli najem) do kwoty 100.000 zł;
od nadwyżki ponad tę kwotę ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi 12,5% przychodów,
To wiem ale chodzi mi o wyliczenie
mi wyszło za październik 870 zł. czy tak?
10 tys. x 8,5% = 850zł
ty rozliczasz swój najem / skoro to tylko twój osobisty majatek (męża do tego nie doliczasz)
od listopada zaplacisz juz od nadwyżki > 100tys. 12,5%

to co mąz rozlicza to wasz wspólny majatek? / rozliczacie go po polowie = czy tylko mąż?
Mąż rozlicza nasz wspólny majątek, za siebie i za mnie
Dlatego 500 zł. tj. nadwyżkę rozliczam już wg stawki 12,5% stad 870 zl. a nie 850 zł.
Ale nawet przy rozdzielności majątkowej trzeba sumować przychody - tak napisał w jakimś komuniukacie MF
Jeszce raz
ty masz najem osobisty - czynsz 10 tys./m-c

maż rozlicza najem majatku wspólnego - czynsz 500zł/m-c?
Ja, majątek osobisty 10 tys. x 10 m-cy
mąż - majątek wspólny - 500 zł. x 1 m-c tylko w styczniu
Mi tylko chodzi o wyliczenie tj. zaokragelnie podatku
Skąd masz kwote podatku 870zl?
Z nadwyżki pow. 10 tys. 12,5%
9.500 x 8,5% = 807,50
500 x 12,5% = 62,50
razem 870
I nie wiem czy powinno być 870 zł. czy 871 zł. z zaokragleń każej kwoty podatku
Kom.17
przeciez piszesz że u ciebie czynsz wynosi 10 tys. - to skąd 9500?

wg mnie -
ty - na majątek osobisty masz limit 100 tys.zł x 8,5% / od nadwyzki 12,5%

wasz wspólny majatek ma swój odrebny limit - 100 tys.zł
skoro czynsz /m-c wynosi 500zl to do końca roku tego limitu nie przekroczycie (12 x 500 = 6 tys.)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.