Leasing operacyjny samochód osobowy odliczenie VAT

Taka sytuacja, podatnik podpisał umowe leasingu na nowy sam. osobowy 30.10.18, wczoraj dostaliśmy fakturę wystawioną 31/10/18 za opłatę wstępną (opłata wstępna jeszcze nie została uiszczona), data sprzeadży/usługi 30.10.2018, termin płatności 30.10.2018......a samochód zostanie dostarczony na przełomie listopada/grudnia, więc jesli dokonam wpłaty w dniu dzisiejszym to od dziś liczę termin 7 dni na złożenie vat26 do US i jesli złoże vat 26 w terminie to 100% vat z faktury październikowej odliczę już w październiku?
Jak dzis zaplacisz to od jutra liczysz 7 dni / dzień zapłaty nie bierzesz pod uwagę
Dziękuję, czy w moim przypadku nie ma znaczenia fakt iż samochód jeszcze nie został wydany? Dzwoniłam do US i Pani mi powiedziała, że skoro samochód nie został wydany to do momentu jego wydania nie mamy prawa odliczyć 100% vat..... Jaką w takim razie powinnam wpisać datę nabycia pojazdu w informacji vat-26 ?
Co za glupoty ta pani gada?
przeciez jak wpłacasz zaliczkę / nie majac samochodu - masz prawo odliczyc VAT

https://mojafirma.infor.pl/moto/auto/auto-firmowe/731089,W-jakim-terminie-nalezy-zlozyc-VAT26-w-przypadku-wplaty-zaliczki-na-samochod.html

http://www.autowfirmie.pl/artykul,1804,6589,sposob-liczenia-terminu-zlozenia-vat-26.html
Też uważam że gada głupoty....
powiedz mi jeszcze tylko jaką wpisać datę nabycia pojazdu w informacji vat-26 ?
Ja bym wpisala date podpisania um. lesingowej

http://www.podatki.egospodarka.pl/135382,Zawarcie-umowy-leasingu-na-samochod-termin-zlozenia-VAT-26,1,68,1.html
Jeśli za datę nabycia pojazdu przyjmę datę podpisania umowy leasingowej czyli 30/10 to czy przypadkiem nie stracę możliwości odliczenia 100% vat ?
"Ustawodawca w treści art. 86a ust. 12 ustawy o VAT posługuje się pojęciem "pierwszego wydatku", jednocześnie nie definiując go w ustawie. Organy podatkowe przyjmują, że przez poniesienie pierwszego wydatku należy rozumieć dokonanie wpłaty zaliczki na poczet zakupu towaru czy usługi lub też nabycie towaru czy usługi, w zależności od tego, która z tych sytuacji wystąpiła jako pierwsza".
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.