ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o ustanowieniu 12 listopada 2018 r.

Dniem wolnym od pracy – poinformował w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak ocenił, parlament podjął „słuszną i oczekiwaną przez Polaków inicjatywę https://www.tvp.info/39689252/prezydent-podpisze-ustawe-o-ustanowieniu-12-listopada-br-dniem-wolnym-od-pracy
Na razie nic nie podpisał, na posiedzeniu Sejmu dopiero 7,11 zdecydują czy wypuszczą w obecnym stanie, potem ewentualnie podpis...więc jeszcze długo pewne być nie możemy.
...podjął „słuszną i oczekiwaną przez Polaków inicjatywę..."

taaa - ...słuszną i oczekiwaną... / komu oni kit wciskają?
Do piątku nie dowiemy się czy w poniedziałek pracujemy.....masakra jakaś
Przecież o tym wyjątkowym dniu....wiedzieli już i na początku roku...ahahah ale po...co..
O tym dniu to wiedzieli od dawna.......ale g........i naród trza w niepewności potrzymać a potem "upssss dobra zmiana"
Ja tam mogę nie pracować, co mi tam.
Ale mam pracowników płatnych godzinowo- stracą finansowo. Ale się będą cieszyć.
Zamieszanie...
Chyba,,...że zdecydują o zwołaniu specjalnego posiedzenia...a co tam kasa znów wpadnie, za specjalne....zadanie :)
A ja się sprzeciwię tej ustawie i przyjdę do pracy ...a co kto mi zabroni ;))
Do kom 9
ale nie dostaniesz wynagrodzenia a ten dzień. to tak jakbyś przyszedł w niedzielę . Możesz jeszcze mieć konsekwencje jakim prawem przebywasz na terenie zakładu pracy w dniu świątecznym ?
Dziwi mnie ta dyskusja, czy słusznie święto czy nie . Mamy 1x 100 rocznicę, o nasza niepodległość walczyli nasi przodkowie, oddali za to życie a my mamy udawać , że nic się nie stało:( Nalezy to uczcić i cieszyc sie tym dniem. Przykre to jakie toczą się w mediach gierki polityczne "a na co, a po co itp" nie chodzi o sens święta ale o gierki polityczne i manipulacje.
Ja to już nawet słyszałam propozycję: 100 dni na 100-lecie niepodległości :-)))
Kom.9

właśnie chodzi o gierki polityczne i manipulacje
święto narodowe jest juz przecież uchwalone = w dni 11.11. - to że w tym roku przypada na niedzielę znaczy że mamy go godnie nie obchodzić w tym dniu?
bardziej godnie będzie w dniu 12.11.??
Asjaw, a ustalałaś kiedyś harmonogram pracy ? Zgodnie z kodeksem 7 dni przed rozpoczęciem miesiąca :))))


Piszesz, ze należny cieszyć sie wolnym . Powiedz to tym , którzy są na stawce godzinowej. U mnie pracownik na takim wolnym dostanie ponad 200 zł do ręki mniej. Dobrze ,że sklepy będą zamknięte, to przynajmniej zaoszczędzą.

A ta właściwie skoro to setna rocznica, to dlaczego tylko jeden dzień wolny . Cały rok powinien być wolny !!!
Święto Niepodległości jest 11 listopada !... i dobrze ten dzień uczczę, na pewno nie tak jak Narodowcy na wielkim marszu siejący nienawiść i grozę !
To święto jest wszystkich Polaków, to czemu niektórzy będą pracować ?
Ja myślę, że to ktoś z polityków chciał "błysnąć" w ostatniej chwili, zaproponował a teraz inni też chcą być dobrzy.
Moment a święto to co niby wypada 12 listopada czy co

przecież 11 listopada to jest niedziela
Jak sklepy zamknięte ,mają być otwarte
Nie, senat zdecydował, że ma być zakaz handlu, dlatego usyawa wróćiął do sejmu
Ale po co od razu kpić i drwić ze święta? Jest propozycja 1 dzień , nie słyszałam o 100 dniach - chyba , ze ktoś sobie żartuje ? Czy wstyd jest świętować TAK WAŻNY dzień? Czy wstydzimy się Polskości i wolności , o która tak walczyliśmy. Nam Polakom wszystko nie pasuje , wolne "a po co?" jakby trzeba było iść do pracy to znowu byłoby '"no wiecie co takie ważne święto a nam robić każą". Chodzi o głupie dziecinne spory , czyje na wierzchu, i kto zainicjował pomysł PIS czy PO . Naprawdę mam wrażenie jakbyśmy wstydzili się swojego kraju czy nawet gorzej. W USA takie święto obchodzono by hucznie nawet kilka dni ale u nas musi się znaleźć jakiś mąciwoda , kto nieustannie i pernamentnie jest na nie. Szkoda tylko, ze dorabia się do tego zbędna filozofie i, ze np lepiej wolne w grudniu. Ale w grudniu nie ma 100 rocznicy . Uwierzcie , ze już nie da się tej krytyki słuchać. Jest rocznica i wg mnie święto jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Sorry za takie wywody .
Chyba nikt nie jest na NIE, chodzi tylko o to, że wiedziano już o tym od dawna, a teraz 7,11 Sejm dopiero ma posiedzinie, gdzie tam podpis Prezydenta....a 12 ma być wolne...chodzi o utrudnienia formalne dla prowadzących sprawy kadrowe itp
...chodzi o utrudnienia formalne dla prowadzących sprawy kadrowe itp …
i nie tylko kadrowe, ale i samych przedsiębiorców. Mam klientkę, która zatrudnia 3 osoby na stanowisku manicurzystek - 12.11 mają umówione klienki, co godzinę nową klientkę, i co? i kiedy je przyjmą?
Kom.19
przecież nikt nie krytykuje Święta w dniu 11.11.
manipulacją jest ustalenie "święta" w dniu 12.11. - tylko dlatego że w 2018 dzień 11.11. przypada w niedzielę
Ko.20
Właśnie o to chodzi, nie o wolne tylko o to, że naród powinien wiedzieć, czy ma to wolne czy nie i te "mąciwody" to na pewno nie my, ale ci co od kilku lat wiedzą o tym święcie, ale decyzja o wolnym jest do ostatniej chwili nie podjęta
Kom 21 oczywiście, nie tylko dla nas....dlatego piszę itp
Asjaw powiedz to matkom chorych dzieci które czekają po 3,4 m-ce na wizytę czy operację.
krytykujemy bo to się kupy nie trzyma, tak to jest jak się coś wymyśli przy wódeczce, a potem kolanem
się przepycha na szybkiego w sejmie.
No...juz jest info...nie będzie specjalnego posiedzenia. Dopier 7,11 posiedzenia a Prezydent obiecał podpis...także będziecie wiedzieć dzień PRZED
Noooo, tak jak napisałam w Kom.3
Do kom.19
asjaw - Ty nie czujesz chyba o co chodzi
święto jest na miejscu
dodatkowy dzień świąteczny z tej okazji może być, to nie jest głupi pomysł, ale BULWERSUJE ludzi to, że ktoś decyduje o tym w ostatniej chwili, nie patrząc na to ile przez to będzie zamieszania

pomysł dobry tylko realizacja pomysłu fatalna

powinno być to uchwalone kilka miesięcy temu a nie kilka dni przed świętem (o ile w ogóle zdążą...)

współczuję tym, którzy mają w tym dniu zaplanowane operacje i wizyty u lekarzy, na które czekają od wielu miesięcy
gdyby na początku roku wiadomo było, ze 12.11 to święto to zostaliby zapisani na 13.11 i operacja by się odbyła a teraz ... na jaki termin zostanie przeniesiona? za miesiąc za pół roku?
zasługi przodków zasługami ale ciężko się nad nimi pochylać gdy masz np. rozwalone biodro i czekasz od roku na endoprotezę :((((
Beciazz
takie sytuacje są bardzo ważne nie tylko w tym dniu ale w każdym (mam na myśli chorych). Tutaj trzeba znaleźć rozwiązanie. Skoro to ważny jednak dzień nawet dla koalicji PO to czemu nie wyszli z taką inicjatywa wcześniej? Dlaczego nie zrobili tego? Niestety to tak jak z 500+ na dzieci czy na niepełnosprawnych ... ta sama argumentacja , tez chcieliśmy dać ...ale nie daliśmy gdy mogliśmy . Całe życie głosowałam na PO odkąd pamiętam, cała moja rodzina ale powoli mam tego dosyć, im więcej widzę kto ich wspiera i klaszcze. Sami wiecie jak zachowują się Klienci biur rachunkowych, co zrobić żeby nie płacić vatu ale strajki niepełnosprawnych to wspierają nie po to by im dać (gdy dojdą do władzy) tylko aby być przeciwko. Skąd by mieli dać +500 jeśli nikt tego vatu nie pilnował i każdy "kradł" jak tylko mógł ? Firmy i dobra narodowe były wyprzedawane za grosze . Czy komuś zależało w ogóle na Polsce?
Asjaw, może zejdź na ziemię z tych patriotycznych frazesów,
Pracujesz zapewne w biurze rachunkowym, czas cie nie nagli, żadnych harmonogramów nie masz, więc czy 1 dzień wolny wskoczy czy pięć, na nic u ciebie nie wpływa, sprężysz sie i robótkę zrobisz w pozostałe dni.
Mam prawo i obowiązek wcześniej planować pracę swoich pracowników.
Mam też prawo wcześniej planować swój czas wolny
Zapewne nie zapisałeś się na 12 ani do przychodni ani do warsztatu samochodowego, ani do fryzjera ani nie masz sprawy sądowej...bo jeśli coś masz zaplanowane na ten dzień, to i pomachanie flagą narodową nic nie pomoże .
No tak to wina Tuska, piszemy o 12 listopada a Ty teraz będziesz robić rozliczenie 7 lat ? :)
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.