Zatrudnienie-urlop górniczy

Mam zatrudnić pracownika, który obecnie przebywa na urlopie górniczym. Jakie dokumenty powinnam od niego dostać? Jak mam traktować tego pracownika skoro nie ma świadectwa pracy z kopalni. Jesteśmy zakładem budżetowym, więc obowiązuje ustawa o pracownikach samorządowych. Czy mam go traktować jako pierwsza praca i urlop 20 dni, co z dodatkiem stażowym ( nie mam świadectwa pracy z kopalni a wcześniej nigdzie nie pracował). Zaświadczenie o zatrudnieniu nie jest dokumentem jaki mogę akceptować do obliczenia dodatku stażowego ani urlopu.Jeśli ktoś w temacie to proszę o pomoc.
Ale jego st. pracy trwa przecież nadal, więc zaświadczenie o zatrudnieniu jak najbardziej akceptujesz
Tak tylko dokumentem uprawniającym do wyliczenia dodatku stażowego nie może być zaświadczenie o tym że pracuje. Pracownicy samorządowi podejmujący pracę w kilku miejscach muszą przedstawić świadectwo pracy.
Http://www.gazetapodatkowa.gofin.pl/index.php?s=a&id=169097
Jednym z typowych składników wynagrodzenia jest dodatek stażowy. Występuje on głównie w sferze budżetowej, gdzie warunki płacowe pracowników określone są przez przepisy odrębne. Obowiązuje tam ogólna reguła, zgodnie z którą do stażu uwzględnianego dla potrzeb dodatku stażowego (zwanego też dodatkiem za wysługę lat) przyjmuje się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają wliczeniu do stażu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Zasada ta odnosi się również do samorządowych pracowników budżetowych (art. 38 ustawy o pracownikach samorządowych). Prawo do dodatku stażowego ustala się odrębnie u każdego z pracodawców samorządowej sfery budżetowej, z pewnym zastrzeżeniem dotyczącym równoległego zatrudnienia.
W razie występowania takiego zatrudnienia, do okresu dodatkowego zatrudnienia nie podlegają zaliczeniu okresy zatrudnienia podstawowego. Wyjątek dotyczy tylko pracownika samorządowego zatrudnionego w jednostce budżetowej w ramach urlopu bezpłatnego udzielonego przez macierzystego pracodawcę, w celu wykonywania pracy w innym zakładzie. Wówczas do okresu takiego dodatkowego zatrudnienia zalicza się nie tylko zakończone okresy zatrudnienia podstawowego, ale także okres pracy u pracodawcy, który udzielił urlopu bezpłatnego - do dnia jego rozpoczęcia (§ 7 rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, Dz. U. z 2014 r. poz. 1786).
Pewne trudności wiążą się z brakiem ustawowej definicji dodatkowego i podstawowego zatrudnienia. W praktyce przyjmuje się, że zatrudnieniem podstawowym jest praca w ramach pełnego etatu, a jeżeli mamy do czynienia z dwoma pełnoetatowymi miejscami pracy, to podstawowym jest zatrudnienie podjęte wcześniej albo wskazane przez pracownika. Przy czym dla obliczania stażu pracy, od którego zależy dodatek stażowy, wymiar etatu nie ma znaczenia. Lata pracy są sobie równe, bez względu na pełny lub niepełny wymiar etatu.
Dziękuję bardzo ;)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.