Faktura za hotel a delegacja

Witam, prezes spółki dostarczył fakturę za bilet lotniczy zagraniczny, czy do faktury powinna być rozpisana delegacja?
A prezes jest pracownikiem, ma um. o prace?
Na podstawie uchwały powołania
A uchwała wspólników mów coś o zwrocie za delegacje?

http://www.rozliczeniedelegacji.pl/artykul,228,12141,delegacja-czlonkow-zarzadu-spolki-kapitalowej-podatki-skladki.html
Nie, nie ma zapisów w uchwale.
Wg mnie tu nie musi być rozpisana delegacja, może prezes nie chce diet czy zwrotu innych wydatków.
Przejrzałam już ten artykuł wcześniej, ale nie znalazłam tam informacji czy sam druk delegacji trzeba wypełnić?
Druk delegacji dotyczy zasadniczo pracowników, osób na um. o pracę. Przy innych osobach liczysz jak chcesz, jak ci łatwiej na druku to może byc albo na zwykłej kartce.
Pytanie czy taki zwrot jest zasadny, skoro spólka nie przewidziała tego w uchwale powołania. Chyba, że jest na to inny dokum.
Nie, nie będzie diet. Sama faktura za samolot.
To jest uchwała powołania z wynagrodzeniem za posiedzenia zarządu.
Skoro jest tylko fv za samolot to po co ci druk delegacji??

10> ale wynagr. za posiedzenie zarządu to nie zwrot za fv z deleg, nie uważasz?
Kom. 9 - no, to już masz odpowiedź
O wynagrodzeniu napisałam informacyjnie. Faktura za samolot była zapłacona kartą firmową, więc nawet zwrotu nie będzie. Tylko właśnie czy trzeba wystawić delegację żeby zaliczyć do kup. (wiem, że musi być związane z przychodem)
Kom. 14 - NIE
Druk delegacji nie jest warunkiem koniecznym do uznania wydatku za kup.
Bardzo dziękuję za pomoc.
14> nie trzeba, przecież nie jest pracownikiem. Opisujesz fv i tyle i przeczytaj ostatni akapit z art. z kom. 13.
A jeszcze jedno faktura będzie w momencie wystawienia, czy w momencie wyjazdu? Faktura z 09/201 bilety są na listopad.
Tzn. kiedy w kup w 09/18 czy po powrocie 11/18
Kh,kpir?
Chyba bez sensu pytam skoro jest powołanie :) Na kh masz memoriał, wieć koszt w dacie wykonania usł.
Super, bardzo dziękuję.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.