Jpk a korekta zakupów na minus

Otrzymałem fakturę korygującą na minus zakup towarów (błędna cena). Data wystawienia 18.02, data pierwotnej sprzedaży 02.02. Jaka data powinna być w jpk pod datą zakupu?
Skoro błędna cena wg mnie poprawa w dacie 02,02 - ale to i tak w jednym mcu.
Tak, tu akurat tak. Ale pewnie te daty i tak powinny być zbieżne w jpk moim jak i sprzedającego. W sumie ciekawe jak on to ujmie.
Ale nawet gdyby to było w innym miesiącu, to on nie ujmie do vat tak długo jak długo ja mu nie potwierdzę odbioru korekty... więc on też nie będzie się cofał tylko ujmie na bieżąco....
Na minus zawsze w dacie otrzymania korekty

wiec data wystawienia 18.02 data otrzymania ...
A art 88 :
3a. Nie stanowią podstawy do obniżenia podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonego faktury i dokumenty celne w przypadku gdy:...
b) podają kwoty niezgodne z rzeczywistością - w części dotyczącej tych pozycji, dla których podane zostały kwoty niezgodne z rzeczywistością,

??
Wg mnie jeśli cenę obniżono po dokonaniu sprzedazy (nie było umowy na cenę) to jak w kom 4
Ja odpowiadam do " błędna cena"
To znalazłem
Przepis art. 29a ust. 13 ustawy o VAT stosuje się odpowiednio w przypadku stwierdzenia pomyłki w kwocie podatku na fakturze i wystawienia faktury korygującej do faktury, w której wykazano kwotę podatku wyższą niż należna (art. 29a ust. 14 ustawy o VAT).
Już wiem.
Nie cofam się, obojętnie czy zwrot czy rabat, ujmuje się na bieżąco
w przypadku gdy nabywca towaru lub usługi otrzymał fakturę korygującą (np. z tytułu udzielania przez sprzedawcę po dokonaniu sprzedaży opustów i obniżek cen, zwrotu towaru czy błędu popełnionego na fakturze pierwotnej, w wyniku czego wykazano kwotę VAT wyższą niż należna), jest on obowiązany do zmniejszenia kwoty podatku naliczonego w rozliczeniu za okres, w którym tę fakturę korygującą otrzymał.
W kwocie podatku kom. 8

a ty masz błędną ceną - całą a nie w jednej pozycji błąd
Kom 9 to nie jest rabat, upust, zwrot itp...

to w końcu jaka przyczyna, zastanów sie i potem dopasuj
Jeśli chodzi o bład w cenie to na bieżaco. jeśli bład w cenie wynikałby z błednej ilosci zafakturowanej towaru i przez to cena ogółem błedna to trzeba wracać do tyłu mf interpretuje że błedy w cenie jeśli ilość towrów sięzgadza i nei są to rażące róznice to nei jest powoió do korygowania wstecz
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).