Samochód zakupiony - luty

W lutym zakupiono samochód, w lutym było pierwsze tankowanie, samochód przerejestrowano wczoraj i wczoraj przeszedł dodatkowe badania techniczne i był przerejestrowany, czy z faktury za luty mogę bez problemów odliczyć VAT ?
Przecież jesteś włascicielem od daty zakupu to w czym problem?
W sumie nie ma problemu, tylko dopiero wczoraj zrobione były dodatkowe badania , że jest ciężarowy i tak się zaczęłam zastanawiać czy 100% vat mogę już za luty odliczyć.
Nie pisałaś w pytaniu o 100%, tylko czy możesz odliczyć, więc odp. jest - możesz :) To używany sam? A poprz. właściciel nie miał bad. vat?
Podobno miał, ale nie chciał wydać, teraz przy rejestracji w wydziale Komunikacji wymagane były dodatkowe badania i dopiero je zrobiono .
Zawsze vat z fv możesz przesunąć na marzec i odliczyć jak będą badania.
Ok, dziękuję za pomoc.
Jak poprzedni właściciel ponoć miał to musi być adnotacja w otrzymanym od niego dowodzie rejestracyjnym, wystarczyło zrobić wtedy ksero tego dowodu przez przerejestrowaniem i zrobić sowje badania do wpisu w nowym dowodzie
Ksero było zrobione przed przerejestrowaniem.
8> i co? w starym dowodzie nie ma wbitego badania vat poprz. właściciela?
Ell, ma wbite vat-1, może trochę przesadziłam z pytaniem :( dziękuję za pomoc.
Proszę :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).