Ulga prorodzinna osoby co pracuej 2 miesiące

Mam osobę co pracuje od listopada 2017 jeden miesiac umowa o prace jeden miesiąc umowa zlecenie. wychowuje ona sama dzieci 2 ale dostaje alimenty od byłego męża. zaliczka na podatek jest 232 zł, czy ona może odliczyć sobie ulgę na dzieci i ją dostanie/ mając tak niska zaliczke? bo moim zdaniem nie a ona twierdzi, że powinna dostać ulge na dzieci. ja robiac w programie edeklaracje nalicza mi tylko nadpłate 232 tyle ile zaliczka a niestety ulgi nie . jak to wyglada?
A skałek społecznych i zdrowtnej nie ma?
...składek....
Ma skłądki społeczne 563,47 a zdrowotna 274,85 ale wpisując zdrowotną ona sie zeruje
To nie Twoje rozliczenie tylko komuś robisz?
oj, kiepsko to widzę

żeby skorzystać z ulgi trzeba po pierwsze wypełnić PIT-O

a po drugie wpisać sumę składek społecznych i zdrowotnej (tych, które są w PIT-11) do pozycji 130 w PIT-37

to, że w PIT-37 w poz. 116 nie mozna wpisac zdrowtnej, bo za mały podatek, nie ma związku
Własnie mam uzupełnione pit-0, czyli sumuje społeczne i zdrowotne/
Jeśli podejmuje się takiego zadania- rozliczenie komuś - to trzeba coś wiedzieć na ten temat
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).