Leasing operacyjny a faktura

Umowa na leasing operacyjny dokładnie samochód ciężarowy. Obudowa i agregat do samochodu kupowany w innej firmie i nie wpisany w umowę leasingu. Czy normalnie można to w koszty kolumna 13 PKPiR?
No to mamy inwestycję w obcy środek trwały.
W jaki sposób to rozliczyć?
Jaka jest wartość tej obudowy i agregatu?
Coś około 15 000,00
No to w koszty poprzez amortyzację.
A VAT w deklaracji VAT-7 odliczyć?
Tak
Dziękuję bardzo
Ja mam pytanie odnośnie leasingu operacyjnego. Sprawa wygląda tak. Spółka zakupuje ŚT z zagranicy od firmy A. Na ten cel bierze pozyczkę a na reszte leasing operacyjny w banku. Do firmy A za płacono opłate wstępną. Czy opłata ta traktowana byc powinna jako opłata leasingowa? Nie jest ona wpłacona do Leasingodawcy ale do firmy A która zaopatrza nas w ten ŚT. Jak rozliczyc taką opłate? RMK?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).