Pobrana za duża zaliczka a za mało odliczono składki zdrowotnej - korygować?

Witam. nie wiem co się stało. pracownik 1/1 etat od 04 września 2017, brutto 2500zł, normalne kup i ulga. We wrześniu dostał wypłatę 2381zł brutto. program wyliczył skł.zdrowotną do odliczenia zamiast 159,23zł to 25,68zł. Zaliczka do zapłaty wyszła 273zł zamiast 139zł. ... Zaliczki w pit-4 poszly do zapłaty powiększone o 134zł - czyli nadpłata. PIT-4R poszedł /o zgrozo nie zauważyłam/ teraz wyliczam pit-11 dla tego pracownika. Co teraz?
Wystawić mu pit-11 tak jak mam w dokumentach prawda? wstepnie wyliczyłam "na brudno" jego pit-37 (młody, bez żony i dzieci) wyszło mi, ze dostanie zwrot powiekszony o te 134zł. czyli wszystko się wyrówna. Ale nie wiem czy tak zostawić czy jednak jakoś korygować"?
Czyli we wrześniu dostał wypłaty netto mniej o 134zł
Musisz na PIT 11 pracownikowi podać tak jak poszło, jak było naliczone. Podatek jest nadpłaony ale za małe składki zdrowtne. Przelicz raz jeszcze i porównaj jak byc powinno, jesli źle naliczone składki do ZUS to mussiz zrobić korekte tego dokumentu z września 2017. Wtedy jesli trzeba dopłacić to do.płacisz przy kolejnych zusach i tak wszytsko idzie na jedno konto. PIT4r korekte bo tam jest podatek należny i będzie nadpłata. Sprawdź tez czy pracownik dostał poprawną kwote netto wynagrodzenia (pewnie będzie jakaś różnica ).
Pracownikowi pomniejszono tylko skł.zdrowotną tą 7,75%, do zusu poszła składka dobra 9%, pracownik do wypłaty netto dostał o 134zł za mało, bo zaliczka do US wyszła o 134zł za duża ponieważ zdrowotna do odliczenia jest za mała.
ale się porobiło. Wypłacę pracownikowi te 134zł. zusu korygować nie muszę bo jest okej. Pit-11 muszę wystawić tak jak jest w papierach więc dostanie znowu zwrot 134zł , a jeśli skoryguję PIT-4R to nadpłatę 134zł US odda mi na konto ?
Raczej uznają to 134zł w US na poczet następnego miesiąca, nie jestem pewna czy zwracają tak akwotę. Ewentualnie wpłać mniej kolejnego podatku i napisz pismo o zaksięgowanie na poczet kolejnych zaliczek z uzasadnieniem , ze była nadpłata.
Ale i tak dobrze , ze dopatrzyłaś się błędu w programie. Ciekawe dlaczego tak wyliczył. Ja miałam kilka miesiecy temu sytuacje, że mi liczyło w płatniku po przerzuceniu 2x chorobowe raz jako wynagodzenie chor a drugi raz w kolejnym RSA jako zasiłek te same kwoty i za te same dni. Ale zorientowałam sie. Dzwoniłam do informatyków od programu i naprawili błędy. Az boje sie pomyśleć co by było gdybym zorientowała się po kilku miesiacach .
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.