Rozpoczęcie działalności gospodarczej a zwolnienie ze składek społecznych ZUS

Czy już obowiązuje zasada, że przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą może być zwolniony z opłacania składek społecznych ZUS przez 6 m-cy? Czy to będzie obowiązywać od 31.03.2018r.?
Https://www.kadry.abc.com.pl/zmiany-w-prawie/dzialalnosc-nierejestrowa-i-ulga-na-start-sejm-uchwalil-prawo-przedsiebiorcow,118449.html
Na razie jeszcze nie ma
słyszałam że od 31.03 ale zwolnienie ze skł.społ., zdrowotne trzeba będzie płacić
Półroczne zwolnienie ze składek ZUS

Oprócz ogólnych założeń systemowych, Konstytucja Biznesu wprowadza również rozwiązania bardzo szczegółowe. Jednym z najbardziej oczekiwanych jest wprowadzenie tzw. ulgi na start, czyli zwolnienie firm ze składek ZUS oraz ze składki zdrowotnej w okresie pierwszych 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

Jest to zatem realizacja wysuwanego od dawna postulatu, aby - na wzór rozwiązań brytyjskich - umożliwić Polakom rejestrowanie firm "na próbę", bez ponoszenia wysokich kosztów stałych w pierwszym okresie działalności.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.